21.9 C
Bytom
19 maja 2022
BytomOnline.pl – Bytomski portal informacyjny
Strona główna » Samochody na przestrzeni lat
Publicystyka

Samochody na przestrzeni lat

Samochód coraz rzadziej jest już tylko środkiem transportu. To, jakim autem podróżujemy definiuje nas samych, nasze upodobania i charakter. Klienci prawie zawsze zwracają uwagę na wygląd, zanim spojrzą na parametry pojazdu.

 

W Europie pierwsze automobile przypominały dorożki, samo posiadanie takiego cudu techniki było wyznacznikiem pozycji społecznej. Jeszcze wtedy nie przykładano wagi do wyglądu, zachwycający był sam fakt powstania takiej maszyny. Wizualna strona zaczęła zyskiwać na znaczeniu w Ameryce, pierwsze auta opuszczające fabrykę wyglądały identycznie i miały niską cenę, aby przyciągać klientów. Kolejne lata prowadziły do coraz to nowocześniejszego wyglądy i pomysłu na samochód. Lata 30. stawiały na charakterystyczny, nieco gangsterski urok błotnika, ciągnącego się przez całą długość pojazdu.

Klienci szukali jednak czegoś bardziej dostojnego i poważnego. Uwagę skupiały samochody duże, zgodnie z zasadą – im więcej tym lepiej. Amerykanie zachwycali się ogromnymi skrzydłami i delikatnymi liniami. Tymczasem Europejczycy zabrali się za projekt auta sportowego. Wyznacznikiem była lekkość i dynamika, co stało się regułą na kolejne 10 lat produkcji. Po tym sportowym szale liczyła się już tylko prędkość. Pojazdy miały być szybkie i miało to być widoczne z daleka. Założeniem była długa maska, kabina przesunięta do tyłu i więcej kątów. Bardzo modne były wówczas chowane reflektory.

W Ameryce ten pomysł nie do końca się przyjął, przód miał sprawiać wrażenie agresywnego, hałaśliwego i niebezpiecznego. Po szalonych i szybkich latach nastał okres małego chaosu. Polegał on na totalnym przemieszaniu się stylów i kształtów. Zainteresowanie wzbudzały wysokie nadwozia, pojawiały się terenówki, dające właścicielom poczucie bezpieczeństwa. Nastał okres wielu „wpadek” projektantów. Powstawały auta zwyczajnie brzydkie, które były zastępowane coraz to nowymi modelami, aż coś się spodoba.

Obecnie mamy bardzo szeroki wybór kształtów, mocy i jakości pojazdów. Znajdzie się ideał dla każdego. Nowoczesne pojazdy są dopieszczane we wszystkich szczegółach. Nie zawsze wystarcza tylko ogólny wygląd, czy dobre zawieszenie. Klienci zwracają uwagę na takie elementy jak felgi, które są dostępne w rozmaitych wzorach i kolorach. Oraz bezpieczeństwo, które zapewniają m.in. dobrze dobrane opony – tłumaczą specjaliści z serwisu Tirendo.pl, którzy tematy samochód z klientami poruszają codziennie. Także wnętrze auta jest wyposażone w najróżniejsze ciekawostki techniki. Zatem przy obecnym wyborze nietrudno znaleźć auto spełniające wszystkie nasze wymagania.

Artykuł reklamowy

Pozostałe wiadomości

Mleczko pszczele eliksirem życia?

admin

Działki budowlane w Bytomiu – jak i gdzie szukać miejsca na dom?

admin

Opowieść o urządzaniu domu

admin
Trwa wczytywanie....