4.3 C
Bytom
6 grudnia 2022
BytomOnline.pl – Bytomski portal informacyjny
Strona główna » Równi i równiejsi dla Straży Miejskiej
Publicystyka Śródmieście Wyróżnione

Równi i równiejsi dla Straży Miejskiej

Aktualizacja: Sporny ambulans po naszym artykule w końcu zniknął.  Smutne jest to, że trzeba było zrobić dużo szumu, by SM w końcu zrobiła porządek.

O tym jak spora część obywateli spostrzega Straż Miejską w naszym mieście raczej nie musimy przypominać. Dzięki takim 'przypadkom’ jak ten poniżej sami przestajemy ufać tej jednostce, która ładnie pokazała, że są równi i równiejsi. Przenieśmy się zatem na pl. Akademicki…

Od kilku tygodni trwają tam roboty związane z przebudową sieci kanalizacyjnej, jak wiadomo niesie to za sobą wiele utrudnień m.in znaków zakazu B-36.  Podczas gdy Straż Miejska woli sobie trzepać kierowców m.in przy szpitalu na Żeromskiego albo Al. Legionów, na Pl. Akademickim panowała i panuje totalna samowolka, każdy parkuje gdzie mu się podoba. Znaki swoje, kierowcy swoje, a Straż Miejska jakoś niezbyt.

Aż do dziś, gdy zobaczyliśmy, że niesforny kierowca starego VW Jetta stanął na zakazie i dość szybko otrzymał blokadę na koło, lecz 5 metrów dalej, na tym samym zakazie stał i to nie od paru godzin ambulans pewnej prywatnej przychodni, otóż całkowitym 'przypadkiem’ ambulans został pominięty, nawet pomimo tego, że w jego sprawie zgłaszano już przynajmniej jedną interwencję. Jak widać, prawo nie dotyczy każdego, są równi i równiejsi, a nasza bytomska Straż Miejska jak widać doskonale potrafi ich rozróżniać. Nie poprosiliśmy nawet o wyjaśnienia, bo już nie raz je otrzymywaliśmy w różnych sprawach – byle jak, po najniższej linii oporu, czyli tak po bytomsku.

wb

Pozostałe wiadomości

XXVII Bytomska Rowerowa Masa Krytyczna [Zdjęcia]

admin

Wyrzucili szczeniaka z 3 piętra

admin

Ugodził nożem córkę

admin
Trwa wczytywanie....

Domena bytomonline.pl oraz fanpage z 2700 fanów na sprzedaż! Oferty prosimy kierować na adres e-mail: [email protected]

X