25.4 C
Bytom
20 maja 2022
BytomOnline.pl – Bytomski portal informacyjny
Strona główna » Rowerzysta z promilami
Policyjne Rozbark Śródmieście

Rowerzysta z promilami

Policjanci bytomskiej drogówki zatrzymali nietrzeźwego rowerzystę. Za jazdę na „podwójnym gazie” grozi mu grzywna, a nawet kara pozbawienia wolności do roku.

W dniu wczorajszym około godziny 22:50 policjanci drogówki zauważyli poruszającego się ulicą Siemianowicką rowerzystę. Funkcjonariuszy zaniepokoił fakt, iż mężczyzna  jechał całą szerokością chodnika. Przeprowadzone badanie stanu trzeźwości wskazywało, że miał w organiźmie prawie dwa promile alkoholu w wydychanym powietrzu. Kierującym okazał się 42-letni mieszkaniec Bytomia, bez stałego miejsca zameldowania. Mężczyzna został zatrzymany. Jak ustalono w toku wykonywanych czynności nie poraz pierwszy jechał na „podwójnym gazie”. Kilka miesięcy wcześniej za kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości zostało mu zatrzymane prawo jazdy.

Wkrótce bytomianim usłyszy zarzut popełnienia przestępstwa prowadzenia pojazdu w stanie nietrzeźwości. O jego losie zadecyduje sąd. Grozi mu wysoka grzywna, a nawet kara pozbawienia wolności do roku czasu.

Pozostałe wiadomości

XXVI Bytomska Rowerowa Masa Krytyczna [Zdjęcia]

admin

Bytom: Zderzenie samochodu z jednośladem

admin

Z Rynku znikają drzewa – na wiosnę pojawią się nowe.

admin
Trwa wczytywanie....