20.1 C
Bytom
17 maja 2022
BytomOnline.pl – Bytomski portal informacyjny
Strona główna » Rowerem przez Polskę
Publicystyka

Rowerem przez Polskę

Każdy kto kocha jazdę na rowerze powie, że nie ma korzystniejszego środka transportu. Rower jest przyjemny, tani i pożyteczny. Nie trzeba się ograniczać tylko do podróżowania po mieście. Jeśli mamy dobry rower, odpowiednie wyposażenie i nie boimy się spać pod namiotem – wakacje na rowerze będą wspaniałym i tanim pomysłem.

Organizacja

Jeśli wybierasz się w dłuższą trasę nie zapomnij o podstawowym wyposażeniu takim jak plecak, sakwy, napoje, krem z filtrem i czapka. Na jedzenie możesz się zatrzymać po drodze, więc może nie ma sensu zabierać wszystkiego ze sobą. Za to musisz zabrać mapę – dość dokładną regionu, w który się udajesz. Na wypadek wylądowania w lesie – na pewno się przyda. Nie zapomnij o dobrym zabezpieczeniu, na pewno gdzieś zostawisz rower, a skoro to twój najlepszy przyjaciel na trasie – nie możesz go stracić. Dobrze wybierz trasę – w Polsce jest mało dróg rowerowych i wciąż niewiele ekspresowych co oznacza, że na drogach krajowych może być tłoczno. Jeśli zamierzasz zwiedzać swój region możesz się spodziewać gdzie jak będzie, ale jeśli jedziesz w Polskę, a nie masz ochoty na przypadkowe biwakowanie – lepiej sprawdź warunki na jezdni.

Przygoda

Podróżując drogami wiejskimi możemy liczyć na gościnność gospodarzy. Warto zatrzymać się, porozmawiać, takie przygody będą wzbogacające, szczególnie jeśli większość czasu spędzamy w mieście. Nigdy nie będziesz w stanie do końca przewidzieć co stanie się na trasie. Być może zmienisz trasę w połowie, miejsca biwakowania mogą Cię miło zaskoczyć. Po drodze z pewnością spotkasz innych rowerzystów. To naprawdę wspaniała przygoda.

Dokąd jadę?

W każdym regionie Polski znajdziemy coś wyjątkowego i każde województwo możemy zwiedzać na dwóch kołach. Pytanie czy wolimy jeździć po płaskim terenie, co będzie na pewno mniej eksploatujące i po prostu przyjemniejsze (zwłaszcza dla niewprawionych rowerzystów) niż jazda po górach. Jeśli chcemy uprawiać turystykę górską musimy mieć dobry, górski rower. To inwestycja na lata, więc jeśli nie masz gotówki przed wakacjami – sprawdź na kredito24 warunki pożyczki. Dobrze jest mieć cel podróży. Polecamy morze, choć miejscami wcale nie będzie płasko.

Logo-small

Pozostałe wiadomości

Wybór najlepszego internetu

admin

Gra Lyoness „Coin Rush“ czyni Facebook miejscem zabawy

admin

Masz problem? Idź do adwokata

admin
Trwa wczytywanie....