24.7 C
Bytom
19 maja 2022
BytomOnline.pl – Bytomski portal informacyjny
Strona główna » Roboty kanalizacyjne na Żołnierskiej
Wyróżnione

Roboty kanalizacyjne na Żołnierskiej

Na ulicy Żołnierskiej w Bytomiu-Górnikach trwają roboty kanalizacyjne związane z realizacją unijnego projektu „Poprawa gospodarki wodno-ściekowej na terenie gminy Bytom”. Obowiązuje tam ruch wahadłowy.

W ramach inwestycji trwa budowa sieci kanalizacji sanitarnej oraz deszczowej, a także budowa rurociągu tłocznego i wykonywanie przewiertów w poprzek ulicy. Obecnie roboty prowadzone są na odcinku 700 metrów w kierunku Tarnowskich Gór.

Tak rozległa inwestycja powoduje utrudnienia w ruchu. Na ulicy Żołnierskiej kierowcy poruszają się jednym pasem jezdni. Wprowadzono tam sygnalizację świetlną i oznakowanie ostrzegawcze. W godzinach szczytu trzeba też uzbroić się w cierpliwość, ponieważ roboty mogą powodować korki.

Utrudnienia na ulicy Żołnierskiej potrwają do jesieni. Jednak z czasem trudności w ruchu osłabną. I tak, roboty na odcinku 700 metrów będą prowadzone do 23 lipca. Potem plac inwestycji zostanie skrócony z 700 do 350 metrów. Taka sytuacja potrwa do 15 sierpnia. Następnie roboty będą prowadzone na odcinku 500 metrów, a na skrzyżowaniu ulic Żołnierskiej i Ptakowickiej zostanie wprowadzona sygnalizacja świetlna.

Źródło: UM Bytom
Foto ilustr: Bytomonline.pl

Pozostałe wiadomości

Tramwaje wracają na Katowicką

admin

Wideo obraźliwie ukazujące prezydenta?

admin

Życzenia dla Górników

admin
Trwa wczytywanie....