Restauracja „Sphinx” Bytom

Któż z nas nie chciał poczuć się jak w Egipcie, te słowa powinny przyświecać dzisiejszej recenzji, jednak niezupełnie tak będzie.

Restauracja „Sphinx” to podobno lokal w stylu egipskim, nie można temu zaprzeczyć, ale niestety styl ten gubi się wśród różnych sztucznych gałązek, muzyce z radia itd.

W „Sphinxie” nie jest zbyt wygodnie, raczej wygodzie ustąpiło przeświadczenie by jak najwięcej stolików znalazło się w środku. I chyba to jest największa wada tej restauracji, w lokalu potrafi być naprawdę tłoczno, przy czym stoliki,a tymbardziej krzesła do dużych nie należą więc pozostaje się tylko przyzwyczaić.

Kelnerzy – mężczyźni , bo tylko tacy tam występują są bardzo uprzejmi i doradzą w każdej sytuacji, w razie pomyłki przeproszą i naprawią swój błąd. Co ciekawsze jedynie w Gdańskim „Sphinxie” miałem okazje zobaczyć wśród kelnerów kobietę.

Skoro jesteśmy w restauracji to i przydałoby się coś zjeść, na początek „Tutti Frutti z Kurczakiem” – jest to sałatka z ananasem, brzoskwinią i kurczakiem, chociaż bardziej wyglądało to na kawałki kurczaka na sałacie, tak czy inaczej nie najgorszych lotów.

Następnie na talerz wpadają „Filety z kurczaka” mięso dobre, trochę zbyt suche, ale nie spieczone. Podobno na filetach powinna być duszona papryka z cebulą i pieczarkami, lecz nic takiego nie zauważyłem – trudno wpadka zdarza się każdemu, obiecana podwójna porcja duszonej papryki na przyszłość;)

Na sam koniec „steki z kurczaka”, niestety ta pozycja nie zachwyca, kawałki kurczaka z małymi kostkami ciepłe wewnątrz ale skórka zbyt miękka, mogłaby zostać podpieczona, danie tłuste i sycące, tylko że niezdrowymi kaloriami.

„Sphinx” to lokal już kultowy, godny polecenia choćby ze względu na stosunek cena/wielkość dania. Każdy ma swoje gusta, jedni polubią dania serwowane w tej restauracji, inni nie. Osobiście nie mogłem narzekać na smak, dało się zjeść, chociaż w historii „Sphinxa” były lepsze pozycje.

Toled.pl daje ocenę: 7/10 – to już nie ten sam „Sphinx” co kiedyś, może już tak nie zachwyca, ważne jednak że jest to miejsce gdzie można dużo zjeść za dość niskie pieniądze (średnia cena dania w sphinxie to 18-20zł, do nawet 40zł), lokal raczej na wypad z rodziną lub znajomymi, gdy w portfelu niewiele pieniędzy, a czasu dość mało.

Komentarze

komentarze/y

Dodaj komentarz