14.4 C
Bytom
22 maja 2022
BytomOnline.pl – Bytomski portal informacyjny
Strona główna » Przyjdź i napisz list w ramach X Maratonu Pisania Listów Amnesty International
Zapowiedzi

Przyjdź i napisz list w ramach X Maratonu Pisania Listów Amnesty International

X Maraton Pisania Listów Amnesty International – CSW Kronika – RYNEK 26. Od godziny 12 do 24!

IMG_1184W dniach 12 i 13 grudnia od południa do południa, w całej Polsce, przez 24 godziny każdy będzie mógł napisać odręcznie, własnymi słowami list w obronie kilkunastu konkretnych osób, których prawa zostały złamane. W ten właśnie sposób członkowie Amnesty International będą domagać się zwolnienia więzionych za przekonania i zaprzestania prześladowania obrońców praw człowieka.

W dobie komunikacji internetowej, list jest szczególną, najbardziej tradycyjną dla Amnesty International formą protestu. Ręcznie pisane, indywidualne dowody niezgody na łamanie praw człowieka mają szczególną moc. Nasze listy solidarności okazują się często ostatnią nadzieją dla prześladowanych i więzionych. „Tylko te listy dawały mi siłę” – wspomina Mutabar Tadżibajewa z Uzbekistanu, która spędziła 900 dni na „wyspie tortur” z czego 700 w izolatce. Dzięki listom pisanym podczas Maratonu do przedstawicieli władz kobieta została zwolniona z więzienia w 2008 roku.

Idea Maratonu Pisania Listów powstała w 2001 roku w Polsce. Pomysł podchwyciły sekcje Amnesty w innych krajach. W zeszłym roku podczas Maratonu Pisania Listów Amnesty International napisaliśmy na cały świecie 295 tysięcy apeli a w całej Polsce 78843 listów w obronie prześladowanych i represjonowanych. W Polsce akcja odbyła się jednocześnie w około 100 miejscowościach. W ciągu dziesięciu lat napisaliśmy w sumie ponad milion listów, dzięki którym dziesiątki osób wyszło na wolność.

Źródło: amnesty.org.pl

Pozostałe wiadomości

Gala Baletowa w Operze Śląskiej

admin

[Zapowiedź] Muzyka od Środka – Generation Next

admin

[Zapowiedź] Wampiriada 2012

admin
Trwa wczytywanie....