4.3 C
Bytom
6 grudnia 2022
BytomOnline.pl – Bytomski portal informacyjny
Strona główna » Przed świętami pomyśl o bezpieczeństwie
Policyjne

Przed świętami pomyśl o bezpieczeństwie

Święta Bożego Narodzenia coraz bliżej….Jest to czas spotkań z bliskimi przy świątecznym stole, obdarowywania się prezentami, przystrajania naszych domów. Święta i okres przygotowań do nich jest jednak dla przestępców tylko okresem sprzyjającym okradaniu innych. Policjanci apelują, aby w tych dniach przywiązywać większą uwagę na zabezpieczenie swoich rzeczy osobistych, mieszkań i samochodów.

Niestety bardzo często ofiarami przestępstw stajemy się poprzez roztargnienie i nieuwagę, a przestępca wykorzysta każdą dogodną okazję, by wzbogacić się naszym kosztem. Pamiętajmy, że w czasie gorączki przedświątecznych zakupów w szczególności powinniśmy pilnować naszych torebek i bagaży, które pozostawione nawet na krótki czas bez opieki, mogą szybko „zmienić” właściciela. Uważajmy w zatłoczonych sklepach, portfel trzymajmy w trudno dostępnym miejscu, a płacąc za towar przy kasie, nie pokazujmy wszystkim jego zawartości. Najbliższe tygodnie to również czas spotkań z rodziną i znajomymi przy świątecznym stole. Często w tym właśnie okresie wyruszamy w podróż, czasami nawet na kilka dni. Poprośmy sąsiadów lub kogoś ze znajomych aby doglądali naszego dobytku, a przed wyjazdem pozamykajmy drzwi i okna. Przed wyjazdem zaplanujmy sobie czas na wypoczynek, a w trasie dostosujmy prędkość do swoich umiejętności i warunków panujących na drogach.

Przede wszystkim jednak przestrzegajmy przepisów ruchu drogowego i zwracajmy uwagę na zmiany organizacyjne, bowiem w wielu miejscach kraju prowadzone są remonty i przebudowy dróg. Jazda „na pamięć”, może mieć dla nas przykre konsekwencje. Ostrożność musimy zachować również w czasie przedświątecznych zakupów, na zatłoczonych ulicach miast i parkingach sklepów. Pozostawione w widocznym miejscu bardziej, lub mniej wartościowe przedmioty, mogą stać się łupem włamywaczy. Nikt przecież nie chciałby – szczególnie w takim czasie – aby chwila nieuwagi, oprócz oczywiście poniesionych strat materialnych, zmusiła nas do poświęcenia czasu na wyrabianie nowych dokumentów, zastrzeganie kart bankomatowych czy tez telefonów komórkowych. Policjanci dołożą wszelkich starań, aby było bezpiecznie na drogach, osiedlach i w rejonie ciągów handlowych, jednak sporo zależy od nas samych aby święta spędzić spokojnie i bez przykrych niespodzianek.

KMP Bytom

Pozostałe wiadomości

Pieszy potrącony przy cmentarzu

admin

Trzynasty pieszy ucierpiał w wypadku

admin

Międzynarodowa szajka rodzinna

admin
Trwa wczytywanie....

Domena bytomonline.pl oraz fanpage z 2700 fanów na sprzedaż! Oferty prosimy kierować na adres e-mail: [email protected]

X