0.6 C
Bytom
30 listopada 2021
BytomOnline.pl – Bytomski portal informacyjny
Strona główna » Producenci kratek trawnikowych ze Śląska – gdzie kupić kratkę trawnikową na Śląsku?
Publicystyka

Producenci kratek trawnikowych ze Śląska – gdzie kupić kratkę trawnikową na Śląsku?

Najważniejszym zadaniem kratki trawnikowej jest stabilizacja podłoża, przy jednoczesnym zachowaniu większej powierzchni czynnej biologicznie. Przepuszcza także wodę opadową do gruntu, a jej montaż nie jest szczególnie trudny. Na rynku można spotkać wiele produktów tego typu, jak jednak wygląda sytuacja kratek trawnikowych na Śląsku? Kto zajmuje się ich produkcją i gdzie można je kupić?

 

Producenci kratek trawnikowych na Śląsku

Trzeba przyznać jedno, znalezienie producenta kratek trawnikowych nie jest trudne, bo wbrew pozorom w naszym kraju jest ich wielu, tak samo jak wiele jest rodzajów tego produktu stosowanego w naszych ogrodach, na parkingach, podjazdach czy nawet na wybiegach dla zwierząt. Służą one przede wszystkim do zabezpieczania gruntu przed osuwaniem się, dzięki czemu nie ma potrzeby wylewania betonu. Poza tym pod wieloma względami stosowanie kratek trawnikowo-drogowych jest o wiele bardziej ekologicznym rozwiązaniem, dzięki temu, że są one wykonywane najczęściej z surowców wtórnych. Dodatkowo także przyjemne dla oka, bo lepiej wygląda zieleń trawy od szarego betonu.

 

Jak w takim razie wygląda rynek tego produktu na Śląsku? Nie jest on niestety zbyt rozbudowany i na tę chwilę są tutaj dwie wiodące firmy kratek trawnikowych na Śląsku: Erg-system (www.erg-system.pl/kategoria/kratka-trawnikowa) oraz Bielbet. Obie te firmy mają w swojej ofercie kratki trawnikowo-drogowe, które mogą być wykorzystane do różnego rodzaju zastosowań. Jednocześnie są to produkty w pełni ekologiczne, ponieważ uzyskane są w pełni z procesu recyklingu.

 

Niestety na tę chwilę znalezienie innych producentów kratek trawnikowych na Śląsku wydaje się trudne, co być może w przyszłości jeszcze się zmieni. Inna sprawa, że czasem można znaleźć niewielkie firmy, które zajmują się tworzeniem tego typu produktów, ale nie mają dużego rozgłosu, jak również nie są widoczne w sieci.

 

Gdzie kupić kratkę trawnikową na Śląsku?

O ile producentów kratek trawnikowych na Śląsku nie ma wielu, o tyle możliwości zakupu tych produktów jest zdecydowanie więcej. Nie licząc stron producentów, przez które można się skontaktować i złożyć zamówienie, dostępna jest szeroka gama innych możliwości, ponieważ dystrybucja kratek trawnikowo-drogowych jest zdecydowanie większa.

 

Markety budowlane i ogrodnicze

Przede wszystkim warto szukać kratek trawnikowych w popularnych marketach ogrodniczych oraz remonotowo-budowlanych, jak OBI, Praktiker, Castorama czy Leroy Merlin . Na Śląsku można znaleźć co najmniej kilkanaście, jak nie kilkadziesiąt wymienionych wyżej sklepów.

 

Internetowe sklepy budowlane i ogrodnicze

Dodatkowo bardzo popularnym sposobem zakupów stał się internet. Można naleźć wiele sklepów ogrodniczych i budowlanych, które działają tylko i wyłącznie online. W wielu przypadkach jest to zdecydowanie wygodniejsze, bo dzięki temu można wykonać zakupy nie wychodząc z domu.

 

Serwisy ogłoszeniowe

Będąc jeszcze przy temacie zakupów online, należy pamiętać o jeszcze jednej możliwości, która chętnie jest wykorzystywana przez poszukujących okazji i dobrych cen. Chodzi o serwisy ogłoszeniowe, na których można znaleźć oferty kratek trawnikowych wystawiane przez producentów i dystrybutorów. Zazwyczaj są to niewielkie sklepy na terenie województwa śląskiego, dla których ta forma sprzedaży jest jak najbardziej dobrym sposobem na dotarcie do potencjalnych klientów.

Pozostałe wiadomości

Wynajem biur – praktyka stosowana coraz częściej

admin

Samochody na przestrzeni lat

admin

Kamień w łazience

admin
Trwa wczytywanie....