0.4 C
Bytom
30 listopada 2021
BytomOnline.pl – Bytomski portal informacyjny
Strona główna » Próbowali skontrolować samochód, musieli użyć broni
Karb Policyjne

Próbowali skontrolować samochód, musieli użyć broni

Dzisiejszej nocy w Bytomiu zostali zatrzymani dwaj mężczyźni, którzy chcąc uniknąć policyjnej kontroli próbowali potrącić samochodem interweniujących policjantów. Mundurowi, oddając strzały z broni służbowej przestrzelili opony pojazdu i obezwładnili pijanych napastników. Za napaść na funkcjonariuszy grozi im do 10 lat więzienia.
Do zdarzenia doszło krótko po północy na w pobliżu restauracji ul. Konstytucji w Bytomiu – Karbiu. Patrolujący tę okolicę policjanci z miejscowego komisariatu zauważyli na parkingu, bmw, którego kierowca z piskiem opon wykonuje tzw. „bączki”. Policjanci, chcąc skontrolować pojazd zastawili wjazd radiowozem i pieszo poszli w głąb parkingu. Widząc zbliżających się mundurowych kierowca bmw ruszył z impetem w ich kierunku. Aby uniknąć potrącenia policjanci odskoczyli na bok i z broni służbowej oddali strzały w kierunku kół bmw. Pojazd z przestrzelonymi oponami otarł się o karoserię radiowozu, a następnie przejeżdżając przez metalowy płotek uderzył w elewację restauracji. Policjanci, którzy podjęli tę interwencję, obezwładnili i zatrzymali znajdujących się w nim dwóch nietrzeźwych mężczyzn. Kierujący bmw 28-letni mieszkaniec powiatu tarnogórskiego miał w organizmie około 1,5 promila alkoholu, natomiast jego 21-letni pasażer 2 promile.
Obaj zatrzymani trafili za kraty policyjnego aresztu. O ich dalszym losie zadecyduje prokurator. Za napaść na policjantów grozi kara do 10 lat więzienia.

Pozostałe wiadomości

Przy ul. Chorzowskiej doszło do tragicznego wypadku. Zginął mężczyzna potrącony przez tramwaj

admin

Sprawcy podpalenia zabytkowego kościoła w rękach policji

admin

Tragiczny wypadek w Bytomiu. Zginął motocyklista

admin
Trwa wczytywanie....