24.7 C
Bytom
19 maja 2022
BytomOnline.pl – Bytomski portal informacyjny
Strona główna » Próbowali skontrolować samochód, musieli użyć broni
Karb Policyjne

Próbowali skontrolować samochód, musieli użyć broni

Dzisiejszej nocy w Bytomiu zostali zatrzymani dwaj mężczyźni, którzy chcąc uniknąć policyjnej kontroli próbowali potrącić samochodem interweniujących policjantów. Mundurowi, oddając strzały z broni służbowej przestrzelili opony pojazdu i obezwładnili pijanych napastników. Za napaść na funkcjonariuszy grozi im do 10 lat więzienia.
Do zdarzenia doszło krótko po północy na w pobliżu restauracji ul. Konstytucji w Bytomiu – Karbiu. Patrolujący tę okolicę policjanci z miejscowego komisariatu zauważyli na parkingu, bmw, którego kierowca z piskiem opon wykonuje tzw. „bączki”. Policjanci, chcąc skontrolować pojazd zastawili wjazd radiowozem i pieszo poszli w głąb parkingu. Widząc zbliżających się mundurowych kierowca bmw ruszył z impetem w ich kierunku. Aby uniknąć potrącenia policjanci odskoczyli na bok i z broni służbowej oddali strzały w kierunku kół bmw. Pojazd z przestrzelonymi oponami otarł się o karoserię radiowozu, a następnie przejeżdżając przez metalowy płotek uderzył w elewację restauracji. Policjanci, którzy podjęli tę interwencję, obezwładnili i zatrzymali znajdujących się w nim dwóch nietrzeźwych mężczyzn. Kierujący bmw 28-letni mieszkaniec powiatu tarnogórskiego miał w organizmie około 1,5 promila alkoholu, natomiast jego 21-letni pasażer 2 promile.
Obaj zatrzymani trafili za kraty policyjnego aresztu. O ich dalszym losie zadecyduje prokurator. Za napaść na policjantów grozi kara do 10 lat więzienia.

Pozostałe wiadomości

Runęła kolejna kamienica w Bytomiu [Zdjęcia]

admin

Wypadek na przejściu dla pieszych na ul. Piekarskiej

admin

Wypadek na autostradzie – zginęło dwóch motocyklistów

admin
Trwa wczytywanie....