12.4 C
Bytom
23 maja 2022
BytomOnline.pl – Bytomski portal informacyjny
Strona główna » Próbowali przekupić mundurowych
Policyjne Szombierki

Próbowali przekupić mundurowych

Bytomscy policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzanych o próbę wręczenia łapówki w zamian za odstąpienie od czynności służbowych. Jeden z zatrzymanych chciał w ten sposób uniknąć mandatu za używanie telefonu komórkowego w czasie jazdy samochodem, drugi z kolei chciał „załatwić” sprawę swojej przyjaciółki. Podejrzanym o łapówkarstwo mężczyznom grozi nawet do 10 lat więzienia.


W piątek po południu na ul. Konstytucji patrol z komisariatu w Szombierkach zatrzymał do kontroli kierowcę daewoo lanosa, który prowadząc pojazd rozmawiał przez telefon komórkowy. Za to wykroczenie przysługuje 200 zł. mandatu. Pochodzący z Bytomia 40-letni kierowca chcąc uniknąć grzywny, próbował skorumpować policjantów, próbując im wręczyć 100 zł. Mężczyzna został zatrzymany i następnego dnia doprowadzony do prokuratury, gdzie usłyszał zarzut popełnienia przestępstwa korupcyjnego. Jednocześnie prokurator zastosował wobec podejrzanego poręczenie majątkowe wynoszące 500 zł.

Kolejna propozycja łapówki dla policjantów w zamian za odstąpienie od czynności służbowych miała miejsce dzisiaj w nocy. Patrolujący ul. Łagiewnicką mundurowi z Komisariatu IV podjęli kontrolę opla omegi, który przejechał przez skrzyżowanie na czerwonym świetle. W trakcie kontroli, gdy policjanci poinformowali kierującą pojazdem kobietę, że nakładają na nią mandat, jadący wraz z nią pochodzący z Chorzowa 41-letni pasażer, chcąc nakłonić funkcjonariuszy do zmiany zdania spróbował wręczyć im 100 zł. łapówki. Mężczyzna za ten czyn trafił do policyjnego aresztu, natomiast jego przyjaciółka, za popełnione wykroczenie drogowe przyjęła mandat wynoszący 300 zł. Wkrótce o losie zatrzymanego 41-latka zadecyduje prokurator.
Obaj podejrzani o przestępstwa korupcyjne mężczyźni mogą spędzić w więzieniu nawet do 10 lat .

Pozostałe wiadomości

Trzy rozbite „dostawczaki” i spalone bmw

admin

Wypadek na Siemianowickiej

admin

Mundurowi w przedszkolu? Zobaczcie czemu!

admin
Trwa wczytywanie....