18.5 C
Bytom
16 maja 2022
BytomOnline.pl – Bytomski portal informacyjny
Strona główna » Próbowali okraść….judokę
Policyjne

Próbowali okraść….judokę

Dwaj mieszkańcy Bytomia w środku nocy napadli na korzystającego z bankomatu mężczyznę. Prawdopodobnie chcieli mu ukraść pieniądze i dlatego jeden z napastników uderzył go w twarz. Mający być ofiarą radzionkowianin, obronił się przed atakiem zbirów. Jednego powalił na ziemię, natomiast drugi został zatrzymany przez policyjny patrol. Sprawcy napadu dopiero potem dowiedzieli się, że zaatakowali reprezentanta Kadry Narodowej w Judo.
Mieszkający w Bytomiu 28-latek widząc około północy podchodzącego do bankomatu przy ul. Dworcowej mężczyznę, wyczekał, aż ten wprowadzi kod PIN i wówczas podbiegając uderzył chcącego pobierać pieniądze 25-letniego mieszkańca Radzionkowa. Prawdopodobnie wbrew założeniu napastnika, uderzony w twarz mężczyzna zamiast upaść lub co najmniej być zamroczonym od ciosu, złapał go za klapy ubrania i powalił na ziemię. Widzący to 25-letni wspólnik napastnika podbiegł, by pomóc kompanowi, jednak zanim zdążył wyprowadzić cios, również i on szybko znalazł się na chodniku w pozycji leżącej. Ponownie pierwszy z atakujących mężczyzn rzucił się z pięściami na broniącego się skutecznie radzionkowianina i również tym razem nie dał mu rady. Jego kompan, po nabraniu słusznego zresztą przekonania, że źle trafili w wyborze ofiary, próbował czmychnąć w kierunku ulicy Moniuszki, gdzie wpadł prosto w ręce patrolu z Komisariatu III. Sprawcy tej napaści byli pijani i jeszcze w nocy trafili za kraty policyjnego aresztu. W obronie przed napastnikami 25-letniemu mieszkańcowi Radzionkowa pomogły wieloletnie treningi Judo, w którym jest reprezentantem kadry narodowej oraz ubiegłorocznym brązowym medalistą 53. mistrzostw Polski.
Dzisiaj sprawcy tej napaści staną przed prokuratorem, który zadecyduje o ich dalszym losie. Za popełniony czyn mogą spędzić do 12 lat w więzieniu.

KMP Bytom

Pozostałe wiadomości

16-latek ranny po awanturze o psa

admin

Roczna dziewczynka wypadła z okna

admin

Tragedia na Stroszku: nie żyje małe dziecko

admin
Trwa wczytywanie....