20.1 C
Bytom
17 maja 2022
BytomOnline.pl – Bytomski portal informacyjny
Strona główna » Prezydent spotkał się z mieszkańcami
Fotoreportaze

Prezydent spotkał się z mieszkańcami

O 17.30 w Szkole Podstawowej nr 6 przy ul. Królowej Jadwigi 2 w dzielnicy Rozbark odbyło się spotkanie prezydenta miasta Piotra Koja z mieszkańcami dzielnicy. Wraz z prezydentem pojawili się przedstawiciele straży miejskiej, policji, Miejskiego Zarządu Dróg i Mostów oraz Zakładu Budynków Miejskich. Na wstępie prezydent prezydent przedstawił krótką sytuację w mieście między innymi poruszył temat inwestycji drogowych, przebudowy ul.Łagiewnickiej, III etap prac na obwodnicy północnej, przebudowy placu Wolskiego. Następnie została przedstawiona sytuacja w sferach rekreacji i sportu: 3 boiska za łączną kwotę 1,3mln zł. przy ZSS 3, ZSO nr 7 oraz Gimnazjum nr 7, został poruszony w prezentacji temat modernizacji stadionu oraz remont pływalni wyceniany na 6.5 mln złotych [jest to tylko fragment remontu]

Z przedstawionej sytuacji bezpieczeństwa w mieście za okres I-VI 2009 wynika, że obniżyła się ilość interwencji oraz notowanych przestępstw na terenie naszego miasta. Z sytuacji finansowej poruszono temat wzrostu budżetu, pozyskiwania środków zewnętrznych oraz wydawanie większej ilości pieniędzy na inwestycje. W prezentacji zawarto temat remontów prowadzonych przez ZBM, ostatecznego wyglądu i oświetlenia placu Sobieskiego oraz zmiany słupów trakcyjnych na placu Sikorskiego.

Po prezentacji przyszedł czas na pytania mieszkańców, pojawił się temat przychodni na ul. Wolności i związanymi z nią problemami [ widoczne zawory gazowe, elewacja, zakaz wjazdu, zamontowanie widocznego numeru budynki i kwestia bezpieczeństwa pieszych itp.], poruszono temat ścieżki przy ul. Jadwigi, która wiosną i jesienią staje się bagnem oraz wiele innych tematów, na które prezydent wraz z przedstawicielami innych instytucji sumiennie odpowiadał.

Spotkania takie są całkowicie niezbędne, pozwalają na zapoznanie prezydenta z problemami mieszkańców danej dzielnicy, mieszkańcy mają okazję wypowiedzieć się do prezydenta czy też specjalistów z danej organizacji, co często w codzienności jest utrudnione poprzez składanie wielu wniosków,próśb i pism.

Pozostałe wiadomości

„Time out” Teatru Antagon na zakończenie Teatromanii 2014. Zobacz zdjęcia

admin

10. Festiwal Teatralny dla Dzieci MASKARADA – „Brzechwolandia”. Zdjęcia

admin

Świąteczny tramwaj ponownie w Bytomiu

admin
Trwa wczytywanie....