18.5 C
Bytom
16 maja 2022
BytomOnline.pl – Bytomski portal informacyjny
Strona główna » Prezydent spotkał się z mediami ws. Karbia
Fotoreportaze Karb Śródmieście

Prezydent spotkał się z mediami ws. Karbia

Dziś, 25 sierpnia, odbyło się kolejne spotkanie prezydenta miasta Piotra Koja z mediami. Tematem rozmowy była aktualna sytuacja na terenie dzielnicy Karb, która ucierpiała w wyniku szkód górniczych.

Podczas spotkania omówiono tematykę Karbia. Do 24 sierpnia trzeba było ewakuować łącznie 192 osoby. Większość trafiła do hoteli przy ul. Strzelców Bytomskich i Zabrzańskiej.  W związku z tym problemem 23 sierpnia na zaproszenia premiera Donalda Tuska, prezydent Piotr Koj złożył wizytę w stolicy, gdzie w obecności ministra Michała Boniego, ministra Włodzimierza Karpińskiego, marszałka województwa śląskiego Adama Matusiewicza przedstawił sytuację Bytomia, ze szczególnym uwzględnieniem katastrofy, jaka wydarzyła się na Karbiu.

Film wideo z konferencji : http://bytomtv.pl/?videos=konferencja-z-mediami-z-dnia-25-08-2011

Niestety możliwość zaprzestania wydobycia pod tymi terenami jest prawie zerowa, minister gospodarki Waldemar Pawlak stwierdził, że nie można zrezygnować z wydobycia. Miasto zaprzecza informacji podanej przez ministra Pawlaka, że opłata eksploatacyjna służy likwidacji szkód górniczych.

Z ewakuowanymi z zagrożonych zawaleniem się budynków mieszkańcami Karbia, których dzieci wkrótce rozpoczną nowy rok szkolny, spotkały się władze miasta, by wspólnie zastanowić się nad dynamicznym i sprawnym przeniesieniem kilkudziesięciu uczniów i dzieci przedszkolnych do innych placówek.  Miasto obiecuje, że niezależnie z każdą rodziną, będą prowadzone indywidualne rozmowy. Omawiane na bieżąco będą też kwestie związane z dojazdami dzieci do placówek edukacyjnych.

Niewątpliwie, stan wyjątkowy jakim jest sytuacja na Karbiu, jest dla włodarzy miasta wyzwaniem. Jak z tego wyjdą? Zobaczymy niebawem.

wb /um bytom

Pozostałe wiadomości

Bytomska Gra Miejska [Zdjęcia]

admin

XXX Bytomska Rowerowa Masa Krytyczna. Zdjęcia

admin

Będą nowe drzewa w Parku Miejskim

admin
Trwa wczytywanie....