0.4 C
Bytom
5 grudnia 2021
BytomOnline.pl – Bytomski portal informacyjny
Strona główna » Premiera „Cudów Rebego” w Beceku
Śródmieście Wyróżnione Zapowiedzi

Premiera „Cudów Rebego” w Beceku

O zabawnych, ale i pełnych emocji losach żydowskiej rodziny Pipmanów opowiedzą najlepsi aktorzy śląskich scen teatralnych. Premiera „Cudów Rebego” w reżyserii bytomianina Michała Kusztali i choreografii Sylwii Hefczyńskiej, związanej ze Śląskim Teatrem Tańca już jutro w Beceku. Początek o 19.00.

W Bytomiu od miesięcy trwały przygotowania do tego spektaklu. Artyści setki razy powtarzali każdy ruch, każde słowo i każdy śpiewany dźwięk. Czy zdążyli opanować całość do perfekcji? Trudno w to wątpić, biorąc pod uwagę takie nazwiska jak Maria Meyer, Marta Tadla czy Antoni Gryzik, które wymieniane są na liście członków obsady. Warto jednak zważyć i na to, że w musicalu gra też wielu młodych aktorów i dzieci, dla których to dopiero początki artystycznej ścieżki.

Zdobycie uznania publiczności nowym spektaklem o życiu i obyczajach społeczności żydowskiej z początku XX wieku nie będzie łatwym zadaniem. Wielu widzów może mieć jeszcze w pamięci słynny musical „Skrzypek na dachu”, który mimo upływu dziesiątek lat od spektakularnej premiery na Broadwayu nie stracił na popularności. O tym, czy „Cuda Rebego” urzekną nas nową jakością, oryginalnymi wątkami i aktorskim kunsztem, przekonamy się jutro w Beceku.

Pozostałe wiadomości

Zatrzymany za łapówkę

admin

XIV Bytomska Rowerowa Masa Krytyczna [Zdjęcia]

admin

Teatromania 2011: CHOREA – „Grotowski – próba odwrotu”

admin
Trwa wczytywanie....