16.9 C
Bytom
7 października 2022
BytomOnline.pl – Bytomski portal informacyjny
Strona główna » Prace nad lodowiskiem trwają – zakończono montaż pierwszej warstwy pokrycia dachowego
Śródmieście Wyróżnione

Prace nad lodowiskiem trwają – zakończono montaż pierwszej warstwy pokrycia dachowego

Zakończyły się prace montażowe pierwszej warstwy pokrycia dachowego bytomskiego lodowiska. To dobra wiadomość, bo dzięki temu drużyny hokejowe będą mogły ponownie trenować.

Oprócz zakończenia montażu pokrycia dachowego rozpoczęto prace przygotowawcze do zmrożenia lodowiska – między innymi została już posprzątana tafla lodowiska,wygrodzono część lodowiska, gdzie będą mogły odbywać się treningi. Warto również dodać, że na czas treningów zostanie uruchomiona również szatnia.

Wykonawca rozpoczął także prace związane z budową ścian bocznych nowej hali lodowiska. Prowadzone są m.in.: roboty fundamentowe, w tym również prace mające na celu połączenie istniejącego budynku administracyjnego z nową halą lodowiska. Warto dodać, że pierwsza warstwa pokrycia dachowego znajduje się wyłącznie nad taflą lodowiska. Pozostała część dachu zostanie uzupełniona wraz z postępującą budową konstrukcji ścian bocznych hali lodowiska.

Hala lodowiska, która będzie kosztować około 40 mln zł (z czego 15 mln zł to środki pozyskane przez miasto w ramach dofinansowania z Ministerstwa Sportu i Turystyki) będzie jednym z najnowocześniejszych obiektów w naszym regionie. Planowany termin ukończenia inwestycji to koniec września 2021 roku.

Fot: UM Bytom

Pozostałe wiadomości

Święty Mikołaj… w tramwaju

admin

Pokaz filatelistyczny „760 lat Bytomia”

admin

Agora wśród najlepszych w Polsce!

admin
Trwa wczytywanie....