20.1 C
Bytom
17 maja 2022
BytomOnline.pl – Bytomski portal informacyjny
Strona główna » Praca w służbach mundurowych
Publicystyka

Praca w służbach mundurowych

Mundurówka, czyli służby mundurowe pozwalają na wykonywanie interesującej pracy przy uzyskiwaniu godnego wynagrodzenia. Nic więc dziwnego w tym, że młodzi ludzie chętnie robiliby karierę zawodową w służbach mundurowych. Można tego dokonać wybierając m.in. kierunek bezpieczeństwo wewnętrzne w Warszawie na wyższych studiach. Z czym wiąże się edukacja z zakresu bezpieczeństwa wewnętrznego i kim można zostać po uzyskaniu dyplomu?

Bezpieczeństwo wewnętrzne czyli…?

Kierunek studiów wyższych występujący pod nazwą „Bezpieczeństwo wewnętrzne” wiąże się z szeroko rozumianym utrzymywaniem porządku publicznego i zapobieganiem sytuacjom, które owy porządek mogłyby zburzyć. Studiowanie w tym kierunku niesie za sobą otwarcie młodemu człowiekowi perspektyw pracy w różnorodnych służbach mundurowych, zarówno w kraju, jak i poza jego granicami.

W ramach kierunku bezpieczeństwo wewnętrzne, student może kształcić się na różnych specjalnościach, do których zalicza się:

  • Bezpieczeństwo publiczne, gdzie student nabywa wiedzę o zadaniach podmiotów administracji publicznej realizujących zadania w zakresie zapewniania bezpieczeństwa.
  • Zarządzanie kryzysowe, gdzie student uczy się reagowania na kryzysy i zasad ochrony ludności.
  • Ochrona Informacji Niejawnych, gdzie student nabywa wiedzę na temat postępowania z dokumentami i informacjami niejawnymi, danymi osobowymi oraz informacjami stanowiącymi m.in. tajemnicę zawodową czy branżową.
  • Kryminologia stosowana, łącząca w sobie prawo, kryminologię i wiedzę kryminalistyczną.
  • Zarządzanie bezpieczeństwem, gdzie student będzie uczył się o najważniejszych zagrożeniach dla państwa i obywateli.

Zapoznaj się z pełną ofertą kierunku bezpieczeństwa wewnętrznego na WSIZiA w Warszawie >>>

Zawód po studiach

Po uzyskaniu dyplomu na kierunku wyższej uczelni „Bezpieczeństwo publiczne” absolwent będzie przygotowany do podjęcia pracy wśród kadry służb mundurowych, w instytucjach działających w obszarze ochrony osób i mienia oraz podmiotów administracji publicznej realizującej zadania z zakresu zapewnienia bezpieczeństwa wewnętrznego. Praca mundurowa charakteryzuje się stabilnością, możliwością uzyskania pewnego zaufania i prestiżu społecznego oraz szybszego przejścia na emeryturę. Po ukończeniu edukacji absolwent ma możliwość podjęcia pracy między innymi w Policji, ABW, BOR, Straży Granicznej, Straży Ochrony Kolei czy w ministerstwach i instytucjach europejskich.

Pozostałe wiadomości

Jak porównać ceny i płacić mniej za prąd?

admin

Żyj z kolorem w Zabrzu

admin

Czy wybór idealnego mieszkania jest możliwy?

admin
Trwa wczytywanie....