24.7 C
Bytom
19 maja 2022
BytomOnline.pl – Bytomski portal informacyjny
Strona główna » Poznajcie zumbę czyli sposób na aktywny i zdrowy wypoczynek.
Publicystyka

Poznajcie zumbę czyli sposób na aktywny i zdrowy wypoczynek.

Osoby prowadzące siedzący tryb życia coraz częściej szukają sposobu na zminimalizowanie negatywnych skutków związanych z ciągłym siedzeniem za biurkiem.

Jeżeli planujesz zorganizowanie wyjazdu integracyjnego w połączeniu z szkoleniem pracowników i w programie przewidujesz ciekawe atrakcje, pomyśl między innymi o odwiedzeniu przez Twoich pracowników salonu masażu. Salony dysponują bogatą ofertą – wystarczy wpisać do wyszukiwarki internetowej massage in warsaw.

W przypadku, gdy Twoją kadrę stanowią wyłącznie kobiety, możesz pomyśleć nad inną formą relaksu – tańcem „zumba”. Zumba jest połączeniem elementów tańców latynoamerykańskich z elementami fitness. Falktury za zajęcia można wystawić bez przeszkód w systemie raks. Ten taniec opracował tancerz i choreograf Alberto „Beto” Perez w Cali w Kolumbii w latach dziewięćdziesiątych ubiegłego wieku. Powstała ona ponoć przez przypadek. Perez zapomniał kasety z muzyką do aerobiku, więc na gorąco zaimprowizował zajęcia przy akompaniamencie latynoskich rytmów. Zumba to elementy tańca i aerobiku. Układ zumby to miks hip – hopu, soca, samby, salsy, merenque, mambo, sztuk walki. Włączone są również elementy Bollywood i tańca brzucha, elementy treningu siłowego – squat i lunge oraz treningu cardio.

Zumba w zasadzie nie ma konkretnego znaczenia i została wybrana przypadkowo jako nazwa firmowa. Jest właścicielem wielu znaków towarowych i logotypów. Zostały one zarejestrowane między innymi w UE, Azji i Oceanii i w większości krajów Północnej i Południowej Ameryki.

Kroki i układy zumby nie są skomplikowane i łatwo je zapamiętać. Zajęcia mają być przede wszystkim przyjemne, dlatego w salach nie ma luster, które ukazywały by niedostatki techniczne tańczących. Trening zumby cechuje dynamiczność i odbywa się w formie zabawy, w takt energetyzującej muzyki. Zumba ma wiele zalet, dlatego zdobyła popularność na całym świecie. Te zalety to: ćwiczenia są w formie zabawy, więc nie nużą i łatwiej się do nich przekonać, poza tym każdy ćwiczy jak umie i nie musi się tego wstydzić, przy okazji można nauczyć się podstawowych kroków wielu latynoskich tańców, intensywny ruch spala kalorie (w klasycznej wersji zumby do czterystu pięćdziesięciu kcal na godzinę – zaś w wersji z ciężarkami nawet do sześciuset kcal). Taniec zumby uruchamia prawie wszystkie partie mięśni, przez co wzmacnia się harmonijnie aparat mięśniowy. Zumba w basenie, czy z ciężarkami przyśpiesza modelowanie ciała. Dla chcących uprawiać ten rodzaj ruchu ani wiek, ani sprawność fizyczna i kondycja nie mają znaczenie, gdyż opracowany jest w różnych formach.

Pozostałe wiadomości

Mobilność Polaków jest większa

admin

Magazyny i pomieszczenia biurowe – wynajmować czy budować?

admin

Samochody na przestrzeni lat

admin
Trwa wczytywanie....