4.3 C
Bytom
6 grudnia 2022
BytomOnline.pl – Bytomski portal informacyjny
Strona główna » Potężna burza przeszła nad Bytomiem
Wyróżnione

Potężna burza przeszła nad Bytomiem

15 lipca koło godziny 22 nad miastem rozpoczeła się gwałtowna burza która trwała prawie 3 godziny. Olbrzymie opady deszczu skutkowały zalaniami piwnic, ulic i kilku pomieszczeń handlowych.
Najtrudniejsza sytuacja miała miejsce pomiędzy 22:00 a 2:00 w Śródmieściu i Łagiewnikach Strażacy odebrali ponad 50 zgłoszeń dotyczących zagrożeń powstałych w wyniku gwałtownych opadów deszczu. Strażacy przeprowadzili w tym czasie 18 akcji związanych głównie z pompowaniem wody z zalanych ulic, pomieszczeń i piwnic.

Z powodu zalania wyłączony z ruchu został kawałek ulicy wrocławskiej jak i Piłsudskiego. Utrudnienia występowały również na ulicach Chorzowskiej, Strzelców Bytomskich i Odrzańskiej.
Z prowadzonych działań wynika, iż zalaniu uległo: 3 samochody, 8 piwnic, obiekty użyteczności publicznej i budynki mieszkalne. Ponadto przewróciło się drzewo na ul. Reptowskiej powodując utrudnienia w ruchu drogowym.

To już druga tak gwałtowna burza w tym miesiącu, tym razem pioruny były wyjątkowo niebezpieczne ponieważ uderzały kilka razy na minutę. Jednakże burza ta dla miłośników fotografowania była wyjątkowa ponieważ błyskawice pięknie eksponowały się na niebie.

W najbliższych dniach w szczególności w weekend istnieje możliwość nadejścia kolejnych burz, miejmy nadzieje że już nie tak gwałtownych.

Pozostałe wiadomości

Konferencja prasowa Haliny Biedy kandydatki Platformy Obywatelskiej na prezydenta miasta. Wideo

admin

Nietrzeźwy wpadł pod samochód

admin

Policjanci z Bytomia odwiedzili Włochy w ramach projektu Lifesaver

admin
Trwa wczytywanie....

Domena bytomonline.pl oraz fanpage z 2700 fanów na sprzedaż! Oferty prosimy kierować na adres e-mail: [email protected]

X