2.1 C
Bytom
28 listopada 2021
BytomOnline.pl – Bytomski portal informacyjny
Strona główna » Potężna burza przeszła nad Bytomiem
Wyróżnione

Potężna burza przeszła nad Bytomiem

15 lipca koło godziny 22 nad miastem rozpoczeła się gwałtowna burza która trwała prawie 3 godziny. Olbrzymie opady deszczu skutkowały zalaniami piwnic, ulic i kilku pomieszczeń handlowych.
Najtrudniejsza sytuacja miała miejsce pomiędzy 22:00 a 2:00 w Śródmieściu i Łagiewnikach Strażacy odebrali ponad 50 zgłoszeń dotyczących zagrożeń powstałych w wyniku gwałtownych opadów deszczu. Strażacy przeprowadzili w tym czasie 18 akcji związanych głównie z pompowaniem wody z zalanych ulic, pomieszczeń i piwnic.

Z powodu zalania wyłączony z ruchu został kawałek ulicy wrocławskiej jak i Piłsudskiego. Utrudnienia występowały również na ulicach Chorzowskiej, Strzelców Bytomskich i Odrzańskiej.
Z prowadzonych działań wynika, iż zalaniu uległo: 3 samochody, 8 piwnic, obiekty użyteczności publicznej i budynki mieszkalne. Ponadto przewróciło się drzewo na ul. Reptowskiej powodując utrudnienia w ruchu drogowym.

To już druga tak gwałtowna burza w tym miesiącu, tym razem pioruny były wyjątkowo niebezpieczne ponieważ uderzały kilka razy na minutę. Jednakże burza ta dla miłośników fotografowania była wyjątkowa ponieważ błyskawice pięknie eksponowały się na niebie.

W najbliższych dniach w szczególności w weekend istnieje możliwość nadejścia kolejnych burz, miejmy nadzieje że już nie tak gwałtownych.

Pozostałe wiadomości

[Zapowiedź] XII Festiwal Plastikowych Modeli Redukcyjnych

admin

XIV Ekologiczna Feriada Artystyczna w BECEKU „Feriada? Naturalnie!” 20 – 31 stycznia

admin

Pijana matka z prawie 2 promilami

admin
Trwa wczytywanie....