9.8 C
Bytom
23 maja 2022
BytomOnline.pl – Bytomski portal informacyjny
Strona główna » Pomysł na weekend: DOG CHOW DISC CUP 2012 w Chorzowie
Wyróżnione Zapowiedzi

Pomysł na weekend: DOG CHOW DISC CUP 2012 w Chorzowie

W najbliższy weekend, 28-29 kwietnia, w Wojewódzkim Parku Kultury i Wypoczynku w Chorzowie odbędzie się siódma edycja imprezy z cyklu DOG CHOW DISC CUP. W trakcie jej trwania, miłośnicy psich sportów będą mieli okazję wziąć udział w zawodach dogfrisbee oraz stanąć do rywalizacji o Puchar DOG CHOW.

DOG CHOW DISC CUP to impreza, która łączy w sobie elementy zabawy, sportowej rywalizacji i konkursu talentów. Co roku przyciąga nie tylko amatorów dogfrisbee ale również całe rzesze kibiców dopingujących latające psy i ich właścicieli. Jej głównym celem jest bowiem popularyzacja znajomości tej dyscypliny w Polsce i promowanie aktywnego spędzania czasu ze swoim psem.Udział w imprezie jest również doskonałą okazją do spotkania z ekspertami z dziedziny właściwego odżywiania, profilaktyki zdrowia i zachowań psów

 DOG CHOW DISC CUP jest doskonałą okazją do promowania aktywnego spędzania czasu  ze swoim psem oraz dbania o dobrą formę i zdrowie ulubieńca. To również szansa, aby skorzystać z bezpłatnych porad naszych ekspertów dot. m.in. racjonalnego żywienia czy budowania relacji z czworonogiem. Z roku na rok liczba osób zainteresowanych takimi konsultacjami sukcesywnie rośnie. Korzystają z nich zarówno uczestnicy naszych zawodów, jak i widzowie, którzy szukają dodatkowych wskazówek, jak najlepiej dbać o swoich ulubieńców. – mówi Dorota Jóźwiak  Jakubowska, Product Manager Nestle Purina.

W Chorzowie latające psy będą gościć już po raz czwarty. Wzorem lat ubiegłych, w sobotę zaprezentują się debiutanci (kategoria Starters) i zespoły aspirujące do wyższej ligi. Niedziela natomiast, to czas ostatecznej rozgrywki najlepszych zawodników (kategoria Super) oraz pokaz innych psich sportów i dyscyplin dogfrisbee.

 Oprócz stałych elementów programu, w tegorocznej edycji DOG CHOW DISC CUP będziemy mieć kilka nowych elementów i niespodzianek. Po raz pierwszy, w Chorzowie rozegrany zostanie konkurs długości rzutu (Record Chase), w którym pary będą walczyć o ustanowienie  własnego rekordu. Nową konkurencją będzie również “Frisbatelka”, czyli widowiskowy pojedynek rozgrywany na zakończenie zawodów, w którym zmierzą się dwa najwyżej ocenione zespoły” mówi Dariusz Radomski, trener i prekursor idei dogfrisbee w Polsce.

Sponsorem zawodów jest producent marki DOG CHOW– pełnoporcjowej karmy dla psów dopasowanej do zróżnicowanych potrzeb czworonogów na różnym etapie życia. W portfolio marki znajdują się m.in. karmy dla szczeniąt (np. DOG CHOW Puppy z jagnięciną i ryżem lub z kurczakiem), dla psów dorosłych (np. DOG CHOW Adult z jagnięcina i ryżem) oraz dla psów ze szczególnymi wymaganiami żywieniowymi (np. DOG CHOW Light, DOG CHOW Active, DOG CHOW Sensitive i DOG CHOW Senior).

 Przybliżony harmonogram  zawodów:

Sobota 28 kwietnia
ok. 8.00 Rozpoczęcie zawodów
ok. 8.10 Pro Toss & Fetch
ok. 10.00 Super-Pro Toss & Fetch
ok. 10:00 Starters (Freestyle)
ok. 12:20 FINAŁ Pro Toss & Fetch
ok. 13:00 Super Open (Freestyle)
ok. 15:00 FINAŁ Starters (Toss& Fetch)
ok. 15:30 Super Open (Toss & Fetch)
ok. 17:30 Rozdanie nagród Pro Toss & Fetch i Starters
ok. 18:00 Record Chase

Niedziela 29 kwietnia
ok. 10.30 Super-Pro Toss & Fetch
ok. 11:00 Zaganianie owiec
ok. 11:30 Super Open (Freestyle) i Super-Pro Toss & Fetch
ok. 13:30 FINAŁ TOP 20 Super-Pro Toss & Fetch
ok. 14:30 Zaganianie kaczek
ok. 14:45 FINAŁ TOP 10 Super Open
ok. 15:30 Pokazy: Zaganianie owiec i Flyball
ok. 16:15 Rozdanie nagród Super-Pro Toss & Fetch i Super Open oraz Frisbatelka 

mat. organizatora

Pozostałe wiadomości

Akcja „Stop18” w Bytomiu – Reportaż

admin

Jubileuszowa 50. Bytomska Rowerowa Masa Krytyczna – zdjęcia

admin

Czerwona Torebka wkrótce otworzy się w Bytomiu

admin
Trwa wczytywanie....