25.4 C
Bytom
20 maja 2022
BytomOnline.pl – Bytomski portal informacyjny
Strona główna » Policyjny emeryt schwytał wandala
Policyjne Szombierki Wyróżnione

Policyjny emeryt schwytał wandala

Za sprawą emerytowanego policjanta, w rękach mundurowych z komisariatu w Bytomiu – Szombierkach znalazł się 47-letni sprawca uszkodzenia karoserii samochodu osobowego. Szkody wyrządzone przez pijanego wandala wstępnie wyceniono na około 500 zł. Za niszczenie mienia grozi mu kara do 5 lat więzienia.

Do zdarzenia doszło wczoraj rano na ul. Zabrzańskiej, gdzie prowadzący renault thalię 64-letni mieszkaniec Bytomia zatrzymał się, by przepuścić pasażerów opuszczających stojący na przystanku tramwaj. W pewnym momencie, z grupy przechodniów wyszedł chwiejący się na nogach mężczyzna, i bez najmniejszej przyczyny kopnął w drzwi renault. Właściciel samochodu, emerytowany policjant, wysiadł z kabiny i kilka metrów dalej złapał wandala. Ten, zaskoczony postawą starszego od siebie mężczyzny próbował się wyrwać. Na niewiele mu się to jednak zdało, bowiem został obezwładniony i chwilę później przekazany w ręce patrolu z miejscowego komisariatu. Policjanci zatrzymali pochodzącego z Tarnowskich Gór 47-letniego wandala. Przeprowadzone badanie jego stanu trzeźwości wykazało, że miał ponad 2 promile alkoholu w organizmie.
Podejrzanemu o niszczenie cudzego mienia 47-latkowi, grozi kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności. Będzie też musiał zapłacić za wyrządzone szkody, które poszkodowany właściciel pojazdu wstępnie wycenił na około 500 zł.

Pozostałe wiadomości

Nocny pożar bloku w Stroszku

admin

Tydzień na drogach Bytomia

admin

Muzy 2012 przyznane. Zdjęcia

admin
Trwa wczytywanie....