25.4 C
Bytom
20 maja 2022
BytomOnline.pl – Bytomski portal informacyjny
Strona główna » Policjanci z Bytomia odwiedzili Włochy w ramach projektu Lifesaver
Wyróżnione

Policjanci z Bytomia odwiedzili Włochy w ramach projektu Lifesaver

lamboW dniach 16 – 19 listopada br. policjanci ruchu drogowego z Rzeszowa, Wrocławia, Olsztyna, Bytomia, Białegostoku i Suwałk uczestniczyli – w ramach komponentu szóstego projektu LIFESAVER – w wizycie studyjnej we Włoszech. Byli gośćmi National Police Traffic Service oraz Headquarters of the Regional Department of Rome. W wizycie uczestniczyli również policjanci z Hiszpanii, Portugalii, Słowenii oraz Węgier.

Oficjalna część spotkania rozpoczęła się we wtorek, 17 listopada, w siedzibie Policji Autostradowej Regionu Lazio w Rzymie. Polscy policjanci zostali zapoznani z zasadami funkcjonowania Policji drogowej we Włoszech, sprzętem przez nią wykorzystywanym (w tym, z jednym z 3 na świecie radiowozów marki Lamboghini z wideorejestratorem) oraz systemem automatycznego pomiaru prędkości pojazdów poruszających się po autostradach – TUTOR. Zwiedzili również centrum odpowiedzialne za gromadzenie i przetwarzanie informacji dotyczących ruchu na wszystkich autostradach (CCISS).

Podczas kolejnego dnia, goście zapoznali się z funkcjonowaniem National Traffic Police Service, gdzie m.in odbyła się prezentacja centrum zarządzania kryzysowego. Wspólnie z włoskimi kolegami pełnili również służbę na autostradzie A1 (Rzym-Neapol).

Źródło: KGP

Pozostałe wiadomości

[Zapowiedź] Koncert z cyklu „Tylko NIE Bytom!” Barn Owl oraz Stara Rzeka

admin

[Zapowiedź] PUP Bytom zaprasza na Ogólnopolski Tydzień Kariery

admin

Dwie osoby zatruły się czadem

admin
Trwa wczytywanie....