14.4 C
Bytom
22 maja 2022
BytomOnline.pl – Bytomski portal informacyjny
Strona główna » Policjanci poszukują fałszywego sklepikarza
Policyjne Wyróżnione

Policjanci poszukują fałszywego sklepikarza

Policjanci z komisariatu przy ul. Rostka poszukują mężczyzny oraz dwóch kobiet, którzy we wtorek po godzinie 12:00 okradli w mieszkaniu 83-latkę. Zdarzenie miało miejsce w mieszkaniu przy ul. Cyryla i Metodego. Sprawcy przyszli pod pretekstem oferty nowootwartego sklepu mięsnego i wykorzystując nieuwagę kobiety skradli jej pieniądze i kartę bankomatową. Za to przestępstwo grozi im do 5 lat za kratami.

Funkcjonariusze z komisariatu przy ul. Rostka poszukują mężczyzny oraz dwóch kobiet, którzy we wtorek po godzinie 12:00 przyszli do mieszkania w bloku przy ul. Cyryla i Metodego. Najpierw przyszedł mężczyzna, który podał się za właściciela nowo otwartego sklepu z tej okolicy. Fałszywy sklepikarz, rozłożył na stole w kuchni różne ulotki reklamowe i zagadywał rozmową właścicielkę. W pewnej chwili kobieta usłyszała w pokoju obok jakiś hałas. Po wejściu do tego pomieszczenia zauważyła dwie kobiety, które zaglądały jej do szafek. 83-latka zaczęła krzyczeć i wyganiać je z mieszkania. Kobiety te szybko opuściły jej dom. Mężczyzna, który to widział i nie reagował po chwili wyszedł z mieszkania. Emerytka po ich wyjściu zorientowała się, że z mebli zginęły jej pieniądze oraz karta bankomatowa. Według 83-latki mężczyzna miał być średniego wzrostu i lekko otyły. Włosy miał koloru ciemnego. Ubrany był w białe dresowe spodnie, białą bluzę oraz czapeczkę z daszkiem na głowie koloru białego z czerwonymi wstawkami. Z ustaleń wynika, że jedna z kobiet miała czarne włosy a druga rudawe. Według zgłaszającej wszystkie te osoby były ciemnej karnacji. Teraz stróże prawa poszukują sprawców tej kradzieży. Za to przestępstwo grozi do 5 lat pozbawienia wolności.

Wszystkie osoby, które posiadają wiedzą na temat sprawców przedmiotowego przestępstwa proszone są o kontakt z najbliższą jednostką Policji, osobiście lub telefonicznie pod nr 997, 112 lub z Komisariatem Policji III w Bytomiu przy ul. Rostka 14, telefon 322835710.

Pozostałe wiadomości

Trójka nastolatków stanie przed sądem rodzinnym

admin

Zatrzymano agresorów okupujących budynek [Zdjęcia]

admin

Wypadek na budowie

admin
Trwa wczytywanie....