18.5 C
Bytom
16 maja 2022
BytomOnline.pl – Bytomski portal informacyjny
Strona główna » Policjanci podsumowali święta. Było spokojnie
Policyjne

Policjanci podsumowali święta. Było spokojnie

Policjanci z bytomskiego garnizonu podsumowali stan bezpieczeństwa w mieście podczas minionych świąt, z którego wynika, iż w mieście nie doszło do zbyt wielu incydentów.

Przekazywanie apeli ogłaszanych z ambon w kościołach, informowanie za pomocą lokalnych mediów, a także zwiększona liczba patroli mundurowych i „cywilnych”, to najważniejsze elementy, które przyczyniły się do poziomu stanu bezpieczeństwa podczas świąt.

-Od piątku do wczoraj bytomscy mundurowi otrzymali zgłoszenia o 9 włamaniach, W jednym przypadku czujny sąsiad spłoszył włamywaczy, w innym, policjanci zatrzymali dwóch wyrostków, którzy rozbili szybę samochodu tylko po to, by ukraść pozostawione w nim 10 złotych. Zatrzymano również dwóch wyrostków próbujących przy użyciu przemocy ukraść telefon 22-letniej bytomiance oraz kolejnych dwóch, którzy poturbowali 50-letniego mieszkańca naszego miasta – wyjaśnia asp. szt. Adam Jakubiak – rzecznik bytomskiej policji.

Doszło również do 11 kradzieży, których większość stanowiły kradzieże kieszonkowe, do których doszło jeszcze przed świętami w zatłoczonych sklepach i środkach komunikacji miejskiej. W dwóch przypadkach skradziono telefony komórkowe osobom małoletnim. Najmniej interwencji policjanci odnotowali w niedzielę i poniedziałek – nieco ponad 50, natomiast najwięcej w sobotę, kiedy to wzywani byli do 89 interwencji,

Spokojnie również było na drogach Bytomia, na których w ciągu ostatnich czterech dni doszło do 10 stłuczek pojazdów. Nie było wypadków, w których ucierpiałaby jakakolwiek osoba. Podobnie jak w całym kraju i w naszym mieście nie obyło się bez pijanych za kierownicą. W piątek zatrzymano dwóch amatorów jazdy na „podwójnym gazie” a w poniedziałek trzech.

wb, kmp bytom

Pozostałe wiadomości

Podsumowanie akcji „Pasy”

admin

Roczna dziewczynka wypadła z okna

admin

Tragiczny pożar w pustostanie przy ul. Tramwajarzy.

admin
Trwa wczytywanie....