0.5 C
Bytom
5 grudnia 2022
BytomOnline.pl – Bytomski portal informacyjny
Strona główna » Pijany siedemdziesięciolatek potrącił pieszą
Policyjne Stroszek

Pijany siedemdziesięciolatek potrącił pieszą

Policjanci z Bytomia zatrzymali 71-letniego nietrzeźwego mieszkańca Radzionkowa, który samochodem dostawczym potrącił znajdującą się na przejściu dla pieszych 73-letnią piekarzankę. Kobieta doznała urazu głowy, i nadal znajduje się pod opieką lekarzy.

 

Do wypadku doszło wczoraj po południu na oznakowanym przejściu dla pieszych obok hipermarketu przy ul. Strzelców Bytomskich. Jak dotychczas ustalili policjanci z bytomskiej drogówki, prowadzący volkswagena transportera 71-letni mieszkaniec Radzionkowa, najechał na przechodzącą na „zebrze” 73-letnią kobietę pochodzącą z Piekar Śląskich. Poszkodowaną w wypadku piekarzankę, do szpitala w jej mieście odwiozła karetka pogotowia. Po stwierdzeniu urazu głowy, lekarze zdecydowali pozostawić ją na obserwacji w szpitalu.

 

Policjanci prowadzący czynności na miejscu wypadku, stwierdzili, że sprawca zdarzenia był nietrzeźwy. Przeprowadzone badanie na alkomacie wykazało, że 71-latek miał w organizmie około 1,5 promila alkoholu. Mężczyzna stwierdził, że nie zauważył kobiety przechodzącej przez przejście dla pieszych. Za jazdę w stanie nietrzeźwości grozi mu kara do 2 lat więzienia, a za spowodowanie wypadku nawet do 8 lat pozbawienia wolności.

Pozostałe wiadomości

Listonosz – złodziej zatrzymany

admin

Ruch na Siemianowickiej przywrócony [Zdjęcia]

admin

Niebezpieczna obwodnica – kolejny raz dochodzi do wypadku

admin
Trwa wczytywanie....

Domena bytomonline.pl oraz fanpage z 2700 fanów na sprzedaż! Oferty prosimy kierować na adres e-mail: [email protected]

X