13 C
Bytom
8 sierpnia 2022
BytomOnline.pl – Bytomski portal informacyjny
Strona główna » [Patronat][Zapowiedź] HartOFFanie Teatrem – „Niunia” – Teatr Młyn (Warszawa) oraz spotkanie z zespołem
Śródmieście Wyróżnione Zapowiedzi

[Patronat][Zapowiedź] HartOFFanie Teatrem – „Niunia” – Teatr Młyn (Warszawa) oraz spotkanie z zespołem

Niunia to młoda dziewczyna po studiach. Rodzice zadbali o jej wykształcenie – języki, basen, fakultety, dodatkowe lekcje, dwa kierunki studiów, teraz oczekują stałego zatrudnienia, ułożonego życia i… wdzięczności. Dwudziestokilkuletnia Niunia ma wszystko, a jednocześnie pogrąża się w depresji. Próbuje żyć w zgodzie ze współczesnymi ideałami samorealizacji i „bycia sobą”.

Razem z bohaterką obijamy się o mieszczańskie ściany jej rodzinnego mieszkanka, ambitnych i sztywniackich rodziców, pierwszą pracę w biurze, którą załatwił tatuś, piwnicę cafe offowa, pełną pseudopoetów pozerów, a w końcu trafiamy do nowoczesnej firmy prowadzonej przez tajemniczą bizneswoman. Twórcy przedstawienia pytają, czy zadanie, które postawiła przed sobą Niunia jest wykonalne? Jak można „być sobą” w świecie, w którym jednocześnie trzeba „być kimś”, w którym off stał się modnym mainstreamem, a mainstream udaje, że jest offem, w którym prawdziwa bizneswoman jest zwykłą burdelmamą, a trampki i meble z Ikei mają wszyscy od artysty po menagera. Czy w tej rzeczywistości bunt jest jeszcze możliwy? I czy możliwa jest miłość?

„Niunia” to spektakl utrzymany w konwencji z pogranicza musicalu i kabaretu. Zabawne teksty, wartka akcja, świetna muzyka i sprawna choreografia sprawiają, że spektakl ogląda się jednym tchem, choć zawiera on jednocześnie pełną goryczy refleksję nad dzisiejszą Polską rzeczywistością.

„Niunia” to pierwszy po dłuższej przerwie spektakl zrealizowany wspólnie przez siostry Fijewskie, tym razem we współpracy z Adamem Krawczukiem z Teatru Montownia.

Scenariusz i reżyseria: Natalia Fijewska-Zdanowska
Obsada: Agata Fijewska-Sękulska, Zuzanna Fijewska-Malesza, Adam Krawczuk
Muzyka: Filip Dreger
Choreografia: Bartosz Figurski
Akompaniament: Agnieszka Orzechowska-Kozak
Reżyseria Świateł: Mikołaj Malesza
Produkcja: Agnieszka Kondraciuk, Katarzyna Pawela
PREMIERA: 2 czerwca 2012 r.
SPEKTAKL DLA WIDZÓW OD LAT 15

Po spektaklu zapraszamy na spotkanie z twórcami spektaklu, które poprowadzi zaproszony przez twórców przedstawienia moderator – psycholog.

CZAS: 19 października, godz. 18.00, 60 min. spektakl, ok. 30 min. spotkanie

MIEJSCE: BECEK Bytomskie Centrum Kultury, Plac Karin Stanek 1, Sala ToTu

 

ceny biletów:

normalny: 20 zł (normalny)

ulgowy: 15 zł (ulgowy)

grupowe: 10 zł

Pozostałe wiadomości

Warsztaty Graffiti w ramach akcji BOBREK ART 3! Zdjęcia

admin

Śmierć w pożarze

admin

Dzień Strażnika Miejskiego [Zdjęcia]

admin
Trwa wczytywanie....