9.8 C
Bytom
23 maja 2022
BytomOnline.pl – Bytomski portal informacyjny
Strona główna » Oszuści podali się za policjantów
Policyjne

Oszuści podali się za policjantów

Bytomscy policjanci poszukują dwóch mężczyzn, którzy podając się za policjantów oszukali małżeństwo i skradli im telewizor, karty bankomatowe i gotówkę.

Do zdarzenia doszło w ubiegły wtorek po południu w jednym z budynków przy ul. Palińskiego. Jak ustalili zajmujący się sprawą kryminalni z Komisariatu III, do mieszkania małżeństwa około 65-letnich osób przyszli dwaj mężczyźni, którzy przedstawili się jako funkcjonariusze policji. Będący w cywilnych ubraniach obcy okazali przypominający wyglądem nowy dowód osobisty dokument ze zdjęciem, po czym stwierdzili, że w związku z bankructwem sklepu, w którym małżonkowie kupili na raty telewizor, muszą go zabrać. Dodali też, że telewizor ten może pochodzić z przestępstwa. Oszukanym w ten sposób osobom zabrali też kilkaset złotych i dwie karty bankomatowe. Po wyjściu z mieszkania mężczyźni najprawdopodobniej odjechali bordowym volkswagenem golfem.
Na podstawie zapamiętanego wyglądu jednego ze sprawców przygotowano portret pamięciowy. Jest to mężczyzna w wieku około 35 lat, krępej budowy ciała, około 180 cm. wzrostu. Ogolony na łyso, bez zarostu na twarzy, oczy niebieskie, siwe brwi. Ubrany był w białe spodnie i białą koszulę z długim rękawem.
Drugi z mężczyzn miał około 30-35 lat, szczupły, twarz okrągła, ciemne włosy ścięte na krótkiego jeża. Ubrany w ciemne spodnie i ciemną koszulę z długim rękawem.

Wszystkie osoby, które mogą pomóc w ustaleniu sprawców tego przestępstwa prosimy o kontakt. Z funkcjonariuszami prowadzącymi sprawę można skontaktować się osobiście w Komisariacie III w Bytomiu przy ul. Rostka 14 lub telefonicznie pod numerem (32) 282 61 61 albo dzwoniąc do najbliższej jednostki policji na numery telefonów alarmowych 112 i 997.

Pozostałe wiadomości

Bytom: Zginął w pożarze altany

admin

Nietrzeźwy wjechał w stragany ze zniczami

admin

Dzieci w szpitalu, a rodzice trzeźwieją

admin
Trwa wczytywanie....