20.1 C
Bytom
17 maja 2022
BytomOnline.pl – Bytomski portal informacyjny
Strona główna » Oszczędności w firmie
Publicystyka

Oszczędności w firmie

Coraz więcej optymistycznych informacji napływających od analityków i ośrodków badawczych wskazuje, że gospodarka europejska, a razem z nią i gospodarska polska podnoszą się po długim, kryzysowym okresie i jest nadzieja na powolne kontynuowanie tego trendu. Z pewnością minie jednak sporo czasu zanim wszystko wróci do normy i pełnej prosperity. A tymczasem wiele firm, które wpadły w kłopoty nie może czekać zbyt długo i pilnie musi poprawić swoją sytuację finansową i płynnościową.

 

Dotyczy to zarówno firm wielkich jak i firm całkiem małych, czyli kilku lub nawet jednoosobowych. Przedsiębiorstwa różnie sobie radzą w ciągle jeszcze nienajlepszej sytuacji rynkowej. Jedną ze  znanych i sprawdzonych metod jest ograniczanie kosztów własnych. Wielu menedżerów twierdzi jednak, że ta metoda jest dobra w przypadku dużych korporacji, gdzie zawsze coś można ograniczyć i z czegoś można zrezygnować. W firmach małych, które i tak mocno dbają o poziom kosztów dalsze ich ograniczanie jest często trudne, a czasami wręcz niemożliwe.

 

Czy tak jest rzeczywiście? Może warto raz jeszcze dokonać przeglądu wydatków i zastanowić się co zrobić, by niektóre z nich wyeliminować, a przynajmniej ograniczyć. Czy aby na pewno wszystkie żarówki w firmie wymieniono na modele energooszczędne? Czy w kuchniach i łazienkach nie ma cieknących kranów i rezerwuarów, które powoli acz systematycznie nabijają liczniki?  A może po zakończeniu okresu ubezpieczenia da się firmowe samochody ubezpieczyć taniej? Czy koniecznie trzeba kupować do drukarek drogie, oryginalne tusze, podczas gdy dostępne zamienniki do drukarek nie ustępują im wcale jakością, a są znacznie tańsze?

 

Czasem warto nawet rozważyć przeniesienie firmy lub jej niektórych oddziałów w miejsca, gdzie koszty wynajmu będą znacząco niższe. Wybór na rynku nieruchomości jest obecnie naprawdę duży. Możliwości jest wiele i są bardzo różne w zależności od specyfiki i wielkości przedsiębiorstwa. Kryzys się kiedyś faktycznie skończy, a oszczędności pozostaną.

Pozostałe wiadomości

Po materac do Katowic

admin

W biurze liczy się nie tylko design.

admin

Co zyskuje skóra dzięki nawilżaniu? Sprawdź, dlaczego warto stosować krem nawilżający do twarzy?

admin
Trwa wczytywanie....