18.5 C
Bytom
16 maja 2022
BytomOnline.pl – Bytomski portal informacyjny
Strona główna » OSiR wzywa firmę Trrol do opuszczenia basenu
Fotoreportaze Śródmieście Wyróżnione

OSiR wzywa firmę Trrol do opuszczenia basenu

Prace przy III etapie remontu basenu krytego miały zakończyć się 15 lipca. Jest już początek sierpnia, a ich końca nie widać. Wobec tego Ośrodek Sportu i Rekreacji w Bytomiu wezwał Zakład Administracji Budynków i Obiektów Budowlanych Trrol Sp. z o. o. do wydania nieruchomości i natychmiastowego przerwania robót budowlanych. Specjalna komisja będzie inwentaryzować teren budowy, tak, by jak najszybciej można było przystąpić do przetargu na dokończenie remontu.

Przypomnijmy. Według umowy z firmą Trrol prace miały zakończyć się 21 lutego. Firma jest wykonawcą wszystkich trzech etapów remontu krytej pływalni. Trzeci etap nastręcza jej najwięcej problemów. Firma stoi na stanowisku, że przez wadliwy projekt musi wykonać szereg dodatkowych prac i, co za tym idzie, zwiększą się koszty remontu.

Na to nie zgadza się miasto, twierdząc, że Trrol przystąpił do przetargu na wykonanie trzeciego etapu remontu z pełną świadomością tego, jak wygląda budowa. Podpisano z miastem umowę ryczałtową na wykonanie danego zadania, określając, ile to będzie kosztować. Niedopuszczalne jest zatem żądanie pieniędzy za roboty, których miasto nie zlecało. OSiR zaproponował firmie aneksy przedłużenia terminu zakończenia prac do 15 lipca. Trrol ich nie podpisał, jednak zadeklarował, że 15 lipca prace zostaną zakończone
.
Postępu prac nie widać. Mało tego. Remont wykonywany jest przy niewielkiej liczbie pracowników. Firma nie reaguje na wezwania o zintensyfikowanie robót. Ostatnie takie wezwanie wysłano 25 lipca, prosząc jednocześnie o zachowanie staranności przy wykonywaniu remontu. Pracownicy Trrola transportując gruz do kontenera zapchali kratki ściekowe na wyremontowanym tarasie pływalni. Ponadto, organizując na poziomie basenu punkt czerpania wody bezpośrednio nad otworem w stropie, zalali pomieszczenia handlowo-usługowe na parterze. Na wyremontowanych parapetach przygotowywane są posiłki, gromadzone są też narzędzia i przedmioty osobiste pracowników.

Firma nie niweluje powstałych z jej winy szkód, nie odtworzono też skradzionej zabytkowej balustrady.
Od 21 lutego miasto nalicza firmie kary umowne za każdy dzień zwłoki w opóźnieniu remontu krytej pływalni.

Pozostałe wiadomości

Akcja „Wieżowiec 2011” w Bytomiu [Zdjęcia]

admin

XXXIII Bytomska Rowerowa Masa Krytyczna – zdjęcia

admin

Policja prosi o pomoc w identyfikacji bandyty

admin
Trwa wczytywanie....