4.3 C
Bytom
6 grudnia 2022
BytomOnline.pl – Bytomski portal informacyjny
Strona główna » Opony Run Flat: czy warto je kupić?
Publicystyka

Opony Run Flat: czy warto je kupić?

W branży samochodowej pojawia się coraz więcej nowinek technicznych, a jedną z nich są innowacyjne opony typu Run Flat. Wielu kierowców zastanawia się, czy warto je kupić. Przede wszystkim warto dowiedzieć się kilku istotnych informacji nad tym, czym są takie opony Run Flat?

Co to są opony Run Flat?

Technologia opon Run Flat polega na tym, iż w przypadku przebicia lub rozcięcia opony, możliwe jest kontynuowanie jazdy oraz stabilne utrzymanie kontroli nad pojazdem aż do najbliższej stacji obsługi. Niemniej jednak może się to odbywać wyłącznie z maksymalną prędkością do 80 km/h na dystansie, który nie przekracza 100 km. Innowacyjność tej opony polega na tym, że na jej ścianie bocznej oraz stopce dokonuje się wzmocnienia ogumienia, dzięki czemu zapobiega się groźnym ruchom na feldze w razie przebicia opony.
tire-ltx-winter-hero
Kiedy można stosować takie opony?

Ogumienie typu Run Flat jest coraz częściej stosowane jako fabryczne wyposażenie nowych samochodów. Stosować je może każdy, kto w swym pojeździe posiada komputerowy system kontroli ciśnienia. Bez niego jazda może być niebezpieczna, albowiem sposób działania takiej opony powoduje, że można nie odczuć żadnej zmiany w trakcie jazdy. Dodatkowo Run Flat mogą być jedynie zakładane na konkretną felgę, często homologowaną na dany model auta. Wszystko to sprawia, że jest to specyficzne oraz znacznie droższe ogumienie od tradycyjnych kół, które odnajdziesz w wielu wersjach w sklepie Oponeo.

Zalety i wady opon typu Run Flat

Niezwykle trudno jest stwierdzić, czy opony Run Flat mają więcej zalet czy wad. Z pewnością w razie przebicia takiego ogumienia, możliwe jest kontynuowanie w sposób bezpieczny jazdy przez określony dystans aż do miejsca wymiany koła. Dodatkowo w przypadku użytkowania takich opon, nie trzeba wozić ze sobą koła zapasowego, co zmniejsza masę pojazdu oraz zwiększa przestrzeń bagażową. Niestety tego typu opony są znacznie droższe od tradycyjnych, ich naprawa w wielu przypadkach okazuje się niemożliwa lub bardzo kosztowna, a do tego na gorszej jakości nawierzchni powodują mniejszy komfort jazdy. Wykorzystywanie takich opon może okazać się bardzo dobrym rozwiązaniem, jednak w wielu sytuacjach tradycyjne koło zapasowe pozostaje niezastąpione.

Pozostałe wiadomości

Biura rachunkowe – pomogą nie tylko w księgowości

admin

ProgeCAD – kultowy program, który już można zastąpić!

admin

Żabi kraj, Dolinki Podkrakowskie, Pszczyna – Śląsk na urlop

admin
Trwa wczytywanie....

Domena bytomonline.pl oraz fanpage z 2700 fanów na sprzedaż! Oferty prosimy kierować na adres e-mail: [email protected]

X