2.1 C
Bytom
28 listopada 2021
BytomOnline.pl – Bytomski portal informacyjny
Strona główna » „Olena i czarny kot” – historia samotności i miłości w jednym
Fotoreportaze

„Olena i czarny kot” – historia samotności i miłości w jednym

Niezwykły spektakl, niezwykłe miejsce, wspaniały cel. To „Olena i czarny kot” – sztuka pełna dynamiki, zaskakujących akcji. Sztuka na podstawie scenariusza uzdolnionej bytomianki o pseudonimie artystycznym Veroniq Zafon. Ta niezwykła kobieta zajmuje się fotografią, która jest jej pasją. Nie jest obojętna na cudze nieszczęścia. Udowodniła to właśnie dziś podczas spektaklu, który odbył się w Elektrociepłowni Szombierki.

„Olena i czarny kot” to spektakl opowiadający historię młodej, samotnej i zagubionej w sobie kobiety, jednak w jej pustym życiu pojawia się nagle czarny kot. Ten bohater jest uosobieniem diabła, bawi się Oleną, zwodzi ją, czasami zbliża się do niej, czasami oddala.

Czarny kot staje się postacią dynamiczną, pełną emocji, która trafia do widza, jednak on sam musi zinterpretować to, co dzieje się na scenie. Każdy powiem ruch stwarza inne emocje, inną dynamikę i akcję. Każdy ruch jest pięknem, uczuciem wynoszącym na piedestały.

Jednak czy czarny kot to przypadek? Czy może przeznaczenie, które już nigdy nie pozwoli być Olenie samotną? Ta interpretacja zależy już od nas samych…

A cel samego spektaklu? Pomoc charytatywna na rzecz Szymona Szpaka tancerza, który znajduje się w śpiączce powypadkowej. To specjalnie dla niego licytowane są fotografie Veroniq Zafon, a głównym prowadzącym jest Szymon Majewski – znany polski showman. Być może uzbierane pieniądze pomogą w rehabilitacji chłopca, by ten znów mógł zadziwiać swoimi tanecznymi umiejętnościami.

Pozostałe wiadomości

Krajowa Wystawa Psów Rasowych w Bytomiu [2010]

admin

Spektakl „777” teatru Usta Usta Republika [Zdjęcia]

admin

XXXVII Bytomska Rowerowa Masa Krytyczna. Zdjęcia

admin
Trwa wczytywanie....