25.4 C
Bytom
20 maja 2022
BytomOnline.pl – Bytomski portal informacyjny
Strona główna » Odkryj Bytom ze studiem Tika
Śródmieście Wyróżnione

Odkryj Bytom ze studiem Tika

1 marca rozpoczyna się konkurs plastyczny „Odkrywamy Bytom”. Konkurs skierowany jest do najmłodszych bytomian: przedszkolaków i uczniów szkół podstawowych. Jego rezultatem będzie powstanie gry planszowej o mieście.

Tak w skrócie można opisać akcję, która już dzisiaj rozpoczyna się w Bytomiu. Celem konkursu jest zwiększenie wiedzy o Bytomiu wśród jego najmłodszych mieszkańców. Jak to się stanie? Organizator – Przedszkole Niepubliczne TIKA – zaprosiło do konkursu licznych partnerów, którzy pomogą dzieciom w ich konkursowym zadaniu i jednocześnie zapoznają ich lepiej z miastem, w którym żyją. Partnerzy, czyli Muzeum Górnośląskie, BECEK, Towarzystwo Miłośników Bytomia oraz i Moje Bambino, okażą się skarbnicami wiedzy i drogowskazami na mapie historycznej i kulturalnej miasta.

Zadaniem uczestników konkursu będzie stworzenie gier planszowych pt. „Odkrywamy Bytom” na podstawie własnej wiedzy o mieście i informacji zdobytych od partnerów. Dzieci będą musiały odpowiedzieć sobie na pytania: Które miejsca są warte uwagi? Co można pokazać przyjezdnym? Gdzie koniecznie trzeba się wybrać? Dzięki temu dzieci spojrzą na miasto z innej perspektywy.

Niezwykle pomocni w realizacji zadania mogą się okazać dziadkowie i rodzice młodych bytomian. – mówi Anna Stajno, dyrektorka TIKI. – Chcielibyśmy, aby dzieci wykazały się dociekliwością i realizując zadanie, odkryły swoje miasto na nowo, aby stało się ono dla nich samych atrakcyjnym miejscem do spędzania czasu.

Zwycięzcy będą wyłaniani w trzech kategoriach: dzieci przedszkolne, uczniowie klas I-III i IV-VI. Konkurs będzie trwał do 1 czerwca, kiedy to odbędzie się gala finałowa oraz wręczenie nagród
w Bytomskim Centrum Kultury. Zwycięzcy otrzymają nagrody rzeczowe.

Patronat Honorowy nad konkursem objął Prezydent Bytomia Piotr Koj.

Regulamin konkursu dostępny na stronie www.tika.com.pl lub w Przedszkolu TIKA.

Pozostałe wiadomości

Dla tych, co poszukują… „Spacerem po Bytomiu”

admin

Dzień Wszystkich Świętych w Bytomiu – będą utrudnienia.

admin

Zatrzymane za jazdę na podwójnym gazie

admin
Trwa wczytywanie....