-2 C
Bytom
2 grudnia 2022
BytomOnline.pl – Bytomski portal informacyjny
Strona główna » O uśmiech dla Weroniki
Dzielnice Fotoreportaze Śródmieście Wyróżnione

O uśmiech dla Weroniki

W minioną sobotę, 2 października w Bytomskim Centrum Kultury odbył się koncert charytatywny na rzecz Weroniki Białczak, dziewczynki chorej na miopatię mięśniową i arthrogrypozę. Niezwykły cel i wykonawcy sprawili, że w imprezie wzięło udział wielu widzów, którzy otwarli nie tylko swoje serca, ale i portfele. Była to już czwarta tego typu impreza zorganizowana z myślą o Weronice przez filię Chrześcijańskiej Służby Charytatywnej (ChSCh) w Bytomiu.

Ze sprzedaży cegiełek w trakcie koncertu uzyskaliśmy 3 tys. zł – mówi Adam Jaksz z ChSCh. – Ale to jeszcze nie wszystkie pieniądze, jakie przekażemy na leczenie Weroniki. Ciągle bowiem wpływają środki na rachunek zbiórki publicznej prowadzonej w ramach projektu ChSCh Bądź Solidarny w Potrzebie, przekazywane dla dziewczynki.

Miopatia mięśniowa i arthrogrypoza to choroby wywołujące unieruchomienie mięśni i stawów. Wymagają ciągłej opieki lekarskiej nad chorym oraz rehabilitacji. To powoduje olbrzymie koszty, na których ponoszenie rodziców Weroniki nie stać.

W koncercie mającym pomóc dziewczynce wystąpili: Mate.o – w koncercie akustycznym,  jeden z najpopularniejszych wokalistów gospel w Polsce; Wojciech Okurowski, wirtuoz Fletni Pana; zespół Trąbki Jerycha, zespół Ainesis oraz Patrycja Niewolik. Wszyscy wykonawcy zapewnili widzom mnóstwo niezapomnianych wrażeń – muzycznych i duchowych
Wśród gości imprezy obecny był Piotr Koj, prezydent Bytomia. W swoim przemówieniu docenił pracę wolontariuszy ChSCh z tego miasta oraz zapewnił, że nadal będzie wspierał filię, nawet, jak to określił, w ,,najbardziej zwariowanych projektach”.

Koncerty charytatywne to jedna z kilku form pomocy, jaka prowadzona jest przez filię ChSCh w Bytomiu.

Jeżeli nie byłeś na koncercie, możesz pomóc, wpłacając pieniądze na poniższy rachunek:
Chrześcijańska Służba Charytatywna
47 1500 1126 1211 2010 1571 0000
z dopiskiem „Weronika Białczak”

Tekst i Fot.: ChSCh

Pozostałe wiadomości

Bytomskie Centrum Kultury powalczy o „Betonową Kostkę”?

admin

Warsztaty Graffiti w ramach akcji BOBREK ART 3! Zdjęcia

admin

XI Międzynarodowy Festiwal Plastikowych Modeli Redukcyjnych Bytom 2014 – mega galeria!

admin
Trwa wczytywanie....

Domena bytomonline.pl oraz fanpage z 2700 fanów na sprzedaż! Oferty prosimy kierować na adres e-mail: [email protected]

X