25.4 C
Bytom
20 maja 2022
BytomOnline.pl – Bytomski portal informacyjny
Strona główna » Nowe nabytki bytomskiej Policji
Policyjne

Nowe nabytki bytomskiej Policji

Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego KMP w Bytomiu otrzymali do dyspozycji nowe pojazdy. Samochód osobowy alfa romeo i dwa motocykle marki Honda służą do patrolowania bytomskich dróg.

Policyjna alfa romeo to świetnie wyposażony i bardzo szybki radiowóz. Między innymi w specjalnie przygotowanej wersji wyposażenia znalazł się wideo rejestrator nagrywający obraz z kamer zamontowanych z przodu i z tyłu pojazdu. Mundurowi mają również do dyspozycji radar służący do pomiaru prędkości pojazdów jadących z przeciwka, a także ręczny radar, nazywany popularnie przez kierowców „suszarką”.
Alfa romeo 159 to pojazd z dwustu-konnym silnikiem, który rozpędza samochód do stu kilometrów na godzinę w około 7 sekund, co pozwoli policjantom szybko dogonić i zatrzymać każdego pirata drogowego.
Radiowóz to jednak nie jedyny nowy nabytek bytomskiej drogówki. Do patrolowania ulic naszego miasta, od wiosny do jesieni, mundurowi będą wykorzystywali dwa nowe motocykle. Hondy CBF 1000A już od kilku dni są wykorzystywane do patrolowania ulic naszego miasta. Jednoślad może rozwinąć maksymalną prędkość 228 km/h. Ze względu na swą wielkość i zwrotność, mogą być użytkowane wszędzie tam, gdzie panuje duże natężenie ruchu oraz tam, gdzie radiowóz nie jest w stanie dojechać.

Pozostałe wiadomości

Dziecko potrącone przez samochód

admin

Kolejne potrącenie pieszego przy ul. Chorzowskiej

admin

Próbowali przekupić mundurowych

admin
Trwa wczytywanie....