6.6 C
Bytom
18 maja 2022
BytomOnline.pl – Bytomski portal informacyjny
Strona główna » Noc Muzeów w Bytomiu [Zdjęcia]
Fotoreportaze Śródmieście Wyróżnione

Noc Muzeów w Bytomiu [Zdjęcia]

Kilka tysięcy zwiedzających zgromadziła wczorajsza Noc Muzeów odbywająca się w Muzeum Górnośląskim na pl. Sobieskiego oraz w filii przy ul. Korfantego.

W gmachu głównym oprócz możliwości zwykłego zwiedzania dostępnych wystaw odbywały się takie wydarzenia jak wernisaż wystawy fotograficznej Wehikuł czasu i promocja książki Stary Bytom na fotografii , horoskopy i wróżby celtyckie oraz prezentacja zabytków,  pokazy rzemiosła, inscenizacja targu niewolników, pokaz musztry Legionów Rzymskich.

W filii Muzeum Górnośląskiego w szczególności nacisk postawiono na dobrą zabawę dla dzieci. Konkursy prowadzone przez Świetlika, wystawa Bohaterowie dobranocek PRL-u i wiele wiele innych. Dorośli mogli pozwiedzać wystawy Dawne i współczesne symbole powstań śląskichKobieta w dziejach i współczesności Bytomia oraz Makiety schronów bojowych Obszaru Warownego „Śląsk”.

W międzyczasie odbyły się również dwa koncerty – zespołu Jazz Bar Trio i Marka Janika, a na zakończenie uczestnicy mieli okazję na Spacer po Bytomiu dla zmęczonych.

Pozostałe wiadomości

Spotkanie prezydenta z mieszkańcami

admin

Konferencja z nowym Komendantem [Zdjęcia]

admin

Jesteś pacjentem? Przyjdź do CH Agora i uzyskaj informacje o swoim leczeniu

admin
Trwa wczytywanie....