4.3 C
Bytom
6 grudnia 2022
BytomOnline.pl – Bytomski portal informacyjny
Strona główna » Niech moc będzie z Bytomiem
Śródmieście Zapowiedzi

Niech moc będzie z Bytomiem

Peleryny i pelerynki, maski i maseczki – szykując się do tej imprezy nie wystarczy przygotować jednego stroju. Bo superbohaterem chce być każdy, i zdziwi się ten, kto twierdzi, że to zabawa dla dzieci. 25 kwietnia ruszy 6. edycja Festiwalu Dziwnie Fajne. Do Międzygalaktycznego Zlotu Superbohaterów i Kiermaszu Twórczej Reanimacji Odpadów szykują się całe rodziny. Przedsmakiem festiwalu będzie niedzielne (13 kwietnia) graffiti jam dedykowane właśnie superbohaterom. Początek o 10.00 przy ul. Zabrzańskiej 5.

Wieść o festiwalu, którego pomysłodawcą jest bytomianin Mariusz Kałamaga, lider kabaretu Łowcy. B, już wcześniej rozniosła się falą po polskich mediach. O tej zacnej, proekologicznej idei telewidzowie mogli dowiedzieć się co nieco m. in. z talk-show Agaty Młynarskiej albo z popularnego programu rozrywkowego „Dzięki Bogu już weekend”. Do udziału w imprezie zachęcali w krótkich spotach Bogusław Wołoszański i Tomasz Knapik.

W piątek, 25 kwietnia, o 19.00 festiwal zainauguruje spektakl „Tragedia w lumpeksie. Czyli opowieść o przeciętnym Polaku (i Polce)” poznańskiej grupy Circus Ferus. Przedstawienie rozpoczyna się niczym zabawny quasi kryminał, który przeradza się w opowieść o społeczeństwie. Głównym tematem projektu jest pojęcie tzw. statystycznego mieszkańca naszego kraju. Po spektaklu odbędzie się spotkanie z artystami. Warto wspomnieć, że „Tragedia w lupmeksie” to sztuka prezentowana w ramach cyklu HartOFFanie Teatrem.

Kolorowy przemarsz, który stał się wizytówką festiwalu zaplanowano na 26 kwietnia. O 11.00 superbohaterowie przejadą spod Szybu Krystyna na Rynek, gdzie odbędzie się Kiermasz Twórczej Reanimacji Odpadów, konkurs na najlepszy strój superbohatera oraz warsztaty śmieciowo – twórczo – przetwórcze. Do imprezy po raz pierwszy dołączyło się Motoserce. Motocykliści dołożą swoją cegiełkę w postaci zbiórki krwi, koncertu SiegFrieda i Oberschlesien.

Festiwal Dziwnie Fajnie to także kawał dobrego humoru i energetycznego grania. 25 kwietnia o 19.00 na fanów sztuki kabaretowej czekać będą goście Międzygalaktycznego Zlotu Standuperów: Abelard Giza, Kacper Ruciński, Katarzyna Piasecka, Adam Grzanka i Tomasz Nowaczyk O 21.00 na scenie Museum Music Republic przy pl. Sobieskiego  miłośnicy klimatów reggae i dancehallu będą się bawić przy muzyce Jamala. Grupa zaprezentuje kawałki ze swojego najnowszego krążka „Miłość”.

A w sobotę, 26 kwietnia, również w klubie przy muzeum, zagra punkowo-funkowy Łąki Łan. Na to słowiańsko-międzygalaktyczne brzmienie zapraszamy o 22.00. Z kolei w  niedzielę, 27 kwietnia publiczność wysłucha koncertu Ani Rusowicz – jedynej polskiej wokalistki śpiewającej obecnie prawdziwy big-bit.

Przypomnijmy, że w 2011 r. Festiwal Dziwnie Fajne został nagrodzony Nagrodą Specjalną Związku Miast Polskich podczas Festiwalu Promocji Miast i Regionów w Warszawie. Impreza organizowana jest przez kolektyw BytoMy oraz Becek.

Pozostałe wiadomości

[Zapowiedź] THE AUSTRALIAN PINK FLOYD SHOW

admin

Komu Sportowy Laur Bytomia?

admin

Policjanci odzyskali skradziony telefon

admin
Trwa wczytywanie....

Domena bytomonline.pl oraz fanpage z 2700 fanów na sprzedaż! Oferty prosimy kierować na adres e-mail: [email protected]

X