25.4 C
Bytom
20 maja 2022
BytomOnline.pl – Bytomski portal informacyjny
Strona główna » Naturalne metody leczenia
Fotoreportaze

Naturalne metody leczenia

W aptekach znajdziemy dziś lekarstwa na niemal każdą dolegliwość. Niestety przyjmowanie zbyt dużej ilości leków często nie tylko nam nie pomoże, a nawet może zaszkodzić.

 

Nic dziwnego, że coraz większą popularność zdobywa medycyna naturalna. Stosowana w sposób rozsądny może przynieść zaskakująco pozytywne rezultaty, wzbudza jednak wiele kontrowersji w środowisku lekarskim

 

Jak to działa?

 

Medycyna naturalna skupia się przede wszystkim na wprowadzeniu ciała w stan równowagi, który ma pozytywnie wpłynąć na jego zdrowie. Kluczowe w tym rodzaju terapii jest uwzględnienie aspektów psychologicznych, fizycznych i duchowych. Dużym plusem medycyny naturalnej jest nacisk jaki kładzie na zapobieganie chorobom, a nie tylko ich leczenie.

 

Należy jednak pamiętać, że w przypadku bardzo poważnych schorzeń, takich jak na przykład nowotwory niezbędne jest leczenie tradycyjne. W takich wypadkach metody naturalne, stosowane za zgodą lekarza, mogą być uzupełnieniem terapii, ale nie jej podstawą.

Ziołolecznictwo

Wykorzystywanie ziół do leczenia przykrych dolegliwości jest nam znane od pokoleń.

Pisma o ich właściwościach leczniczych gromadzono niegdyś w klasztorach, a mnisi i zakonnicy byli w tej dziedzinie świetnymi specjalistami.

Dziś zioła stosujemy wciąż na różne schorzenia; problemy z żołądkiem, cerą, bezsenność, depresję, wzrok, a także przeciwzapalnie.

Należy jednak pamiętać, że zioła mogą zawierać silne związki chemiczne, dlatego powinny być stosowane z rozwagą.

 

Akupresura i akupunktura

Metody te przywędrowały do nas z dalekiego wschodu i z roku na rok zyskują coraz więcej zwolenników. W obu przypadkach terapia polega na uciskaniu kluczowych punktów na ciele, które mają stymulować organizm do samoleczenia.

Osoby zajmujące się akupunkturą wbijają w skórę pacjenta igły. Ostatnio również w metodzie tej wykorzystywane są lasery, magnesy i działanie prądem. W akupunkturze do nacisku wykorzystywane są palce, dłonie, stopy, łokcie i kolana.

Homeopatia

Jest jedną z najpopularniejszych odmian medycyny niekonwencjonalnej. Polega przede wszystkim na pobudzeniu organizmu do samodzielnego zwalczania choroby.

Główna zasada tej metody brzmi „podobne leczy się podobnym”. Ma ona swoje początki w czasach Hipokratesa, który zauważył, że substancje wywołujące chorobę w zdrowym organizmie wykazują działanie lecznicze u chorych wykazujących te same objawy.

Na podstawie informacji z portalu ranking.abczdrowie.pl.

artykuł reklamowy

Pozostałe wiadomości

XXX Bytomska Rowerowa Masa Krytyczna. Zdjęcia

admin

Becekowy dzień (nie tylko) dla dziecka [Zdjęcia]

admin

Trwa rekultywacja stawu w Parku Miejskim. Zdjęcia

admin
Trwa wczytywanie....