24.7 C
Bytom
19 maja 2022
BytomOnline.pl – Bytomski portal informacyjny
Strona główna » Natu – „Kozmic Blues” – zapowiedź
Śródmieście Wyróżnione Zapowiedzi

Natu – „Kozmic Blues” – zapowiedź

„KOZMIC BLUES” Natalii Przybysz (wokalistki zespołu Sistars) to projekt upamiętniający 50-lecie debiutu artystycznego JANIS JOPLIN. Premierę płyty pod tym tytułem zaplanowano na 8 marca. Płytę będzie promować trasa koncertowa, która odbędzie się w marcu i kwietniu tego roku. Bytom jest jednym z pierwszych punktów na tym muzycznym szlaku. 

 

Natalia Przybysz (Natu)  wystąpi wraz ze swoim zespołem:

 

JUREK ZAGÓRSKI – Gitara

 

HUBERT ZEMLER – Perkusja

 

FILIP JURCZYSZYN – Bas

 

MARIUSZ OBIJALSKI – Instr Klawiszowe

 

MARCIN GAŃKO – Saksofon

 

RAFAŁ GAŃKO – Trąbka

 

TOMASZ DWORAKOWSKI – Puzon

 

W programie obok hitów psychodelicznego rocka takich jak „PIECE OF MY HEART”„TRY”„ME AND BOBBY McGEE”, znajdziemy również subiektywną mieszankę utworów z repertuaru amerykańskiej legendy, które szczególnie pokochała Natu. Między innymi tytułowy „Kozmic Blues”, jak i „One night stand”, „Tell Mamma”, „Last time”, Maybe”, „Move Over”, „Half Moon”. Przedsięwzięcie zostało dostrzeżone przez publiczność i recenzentów na letnich festiwalach, m.in.: Woodstock (premiera projektu), Męskie Granie, jak również na jesiennej trasie koncertowej. Projekt przyciąga zarówno fanów Natalii Przybysz, jak i miłośników utworów Janis Joplin. Wg redaktorów „Jazzsoul” trasa koncertowa „Kozmic Blues” była jednym z najważniejszych wydarzeń w 2012 r.
1361450653

 

O PROJEKCIE:

 

“Teraz rozumiem, dlaczego wokaliści tak rzadko sięgają po repertuar Janis. Każda jedna piosenka jest jak wyprawa w Himalaje. Trzeba się dobrze przygotować a zwłaszcza nauczyć oddychać tą nową dla mnie gęstością powietrza. Traktuję ten projekt, jako wyzwanie i eksperyment, który ma mnie otworzyć na nowe nieeksplorowane wcześniej przeze mnie obszary. „Kozmic Blues” to tytuł jednej z piosenek Janis. O miłości, o wolności i mocy, jaką ma chwila tu i teraz. O tym, że wszystko się zmienia, ale uczucia pozostają takie same na zawsze. Blues to muzyka, która jest pomostem pomiędzy niedolą – smutkiem a drugą stroną, czyli szczęściem. Blues jest siłą, jaką czujemy dźwigając się i odbijając od dna. Wierzę, że wciąż wielu z nas to hipisi. Myślę, że ten projekt to dobre lekarstwo na dzisiejsze kryzysowe czasy. Potrzebujemy czegoś mocnego i prawdziwego, czegoś, co już raz wywołało rewolucję.” /Natalia Przybysz

(z materiałów agencji reprezentującej artystkę)

Pozostałe wiadomości

1 Bytomski Rodzinny Rajd Rowerowy. Zdjęcia

admin

XXX Bytomska Rowerowa Masa Krytyczna. Zdjęcia

admin

Starsza kobieta potrącona na przejściu

admin
Trwa wczytywanie....