9.8 C
Bytom
1 października 2022
BytomOnline.pl – Bytomski portal informacyjny
Strona główna » Najlepsze konta oszczędnościowe na rynku we wrześniu 2014
Publicystyka

Najlepsze konta oszczędnościowe na rynku we wrześniu 2014

 

Pieniądze można trzymać w domu albo w banku na koncie. Dobrze jest, jeśli konto bankowe zarabia, czyli generuje zysk ze zdeponowanych na nim środków finansowych, które można w każdej chwili wybrać bez obaw o utratę odsetek. Takimi kontami są bankowe rachunki oszczędnościowe. Zalicza się je do najbardziej wygodnych form pomnażania funduszy bez konieczności zamrażania pieniędzy na długie okresy. Najlepsze konta oszczędnościowe posiadają wysokie oprocentowanie, a kapitalizacja odsetek następuje nie rzadziej niż raz w miesiącu. Atutem takiego konta jest także odpowiednia wysokość środków, które można na nie wpłacić i zachować jednocześnie wysokie oprocentowanie, a także dodatkowe korzyści, które mogą przynieść na przykład wyższe odsetki przez kilka pierwszych miesięcy po założeniu konta oszczędnościowego.

 

Ranking kont oszczędnościowych – wrzesień 2014

 

Poznaj konta oszczędnościowe i dowiedz się, co możesz dzięki nim zyskać i czy warto skorzystać z oszczędzania na bankowych rachunkach oszczędnościowych. Oto 5 propozycji, które wybraliśmy ze względu na najwyższy zysk, jaki można wygenerować ze zdeponowanych w banku pieniędzy.

 

1. Konto Oszczędnościowe w Banku Millennium daje zysk 4 procent w skali roku dla środków finansowych w wysokości 50 000 zł. Nadwyżki tej kwoty są niżej oprocentowane. Odsetki są kapitalizowane na rachunku co miesiąc. Oprocentowanie obowiązuje przez 4 miesiące od pierwszej wpłaty środków na rachunek oszczędnościowy i tylko dla nowych środków. Aby uzyskać takie oprocentowanie, w Banku Millennium należy mieć otwarty rachunek osobisty Konto 360º.

 

2. Smart Procent w Banku SMART proponuje takie samo oprocentowanie swojego konta jak Bank Millennium, z tym, że oprocentowanie obowiązuje do odwołania dla kwoty do 50 000 zł. Nic nie kosztuje samo prowadzenie konta, za to przelewy z niego kosztują 5 zł. Aby założyć konto Smart Procent należy posiadać konto osobiste w Banku SMART.

 

3. Konto Oszczędnościowe w Banku BGŻOptima to propozycja dla osób, które lokują swoje oszczędności zarówno na kontach jak na i na lokatach bankowych. Bank proponuje oprocentowanie 3,5 procent na koncie dla środków od 1 zł do 1 000 000 zł i 4 procent na trzymiesięcznej Lokacie Bezkarnej dla 20 000 zł. Przelewy oraz prowadzenie rachunku są za darmo.

 

4. Konto Oszczędnościowe w Getin Online to konto z miesięczną kapitalizacją odsetek, dające oprocentowanie dla zgromadzonych środków na 3,5 procent w skali roku i obowiązuje przez 3 miesiące. Przeznaczone jest dla klientów, którzy mają konto osobiste w Getin Online. Maksymalna suma zdeponowanych środków to 100 000 zł.

 

5. Konto EKOProfit Bossa Banku to konto, z którego zysk wyniesie 3,5 procent. Kapitalizacja odsetek odbywa się co miesiąc. Wysokość oprocentowania jest stała, ale zależy od salda na rachunku. 3,5 procent dla 50 000 zł. Warunkiem założenia konta oszczędnościowego jest posiadanie rachunku osobistego e-Konto.

 

Konta oszczędnościowe to bardzo wygodna forma oszczędzania przede wszystkim dlatego, że dają możliwość utrzymania płynności finansowej i dobry zysk. Dlatego należy z nich skorzystać, jeśli nie interesuje nas zamrażanie środków finansowych na określony czas. Warto jednak wcześniej przeanalizować wszystkie za i przeciw i wybrać najbardziej korzystną dla siebie ofertę.

Pozostałe wiadomości

Sztuka przedstawienia kwalifikacji w CV

admin

W biurze liczy się nie tylko design.

admin

Dlaczego Twoja firma potrzebuje strony internetowej?

admin
Trwa wczytywanie....