-0.1 C
Bytom
5 grudnia 2021
BytomOnline.pl – Bytomski portal informacyjny
Strona główna » Nagrodzono kroszonki
Śródmieście Wyróżnione

Nagrodzono kroszonki

Malowane, drapane, z papieru oraz rzeźbione jajka wielkanocne można oglądać w Muzeum Górnośląskim. Znamy już laureatów XXIV Konkursu Górnośląskich Kroszonek 2013. Te najpiękniejsze zdaniem jury zostały nagrodzone w kilku kategoriach. Artystów wyróżniono za min.: technikę rytowniczą, malowanie woskiem oraz techniki nowatorskie. W konkursie swoje prace zaprezentowało 72 uczestników z całego województwa, w sumie przygotowali oni 360 pisanek.

Prace można było składać od 1 do 4 marca. Na najlepszych czekały nagrody ufundowane min. przez Arcybiskupa Katowickiego, Wojewodę Śląskiego, parlamentarzystów i Prezydenta Bytomia.

W technice rytowniczej zwyciężyła Klaudia Swoboda. Za kroszonki malowane woskiem I nagrodę otrzymała Teresa Drapała. Liderem wśród innych technik tradycyjnych jest Jacek Czyżak (nagroda za debiut). W kategorii techniki nowatorskie I miejsce przypadło Joachimowi Orłowskiemu. Przyznano również nagrody specjalne oraz nagrody za debiut.

Po części oficjalnej imprezy, swój warsztat zaprezentował Joachim Orłowski. Pokazał w jaki sposób można zdobić jajka nowatorskimi technikami.

Wystawę można oglądać do 14 kwietnia w filii Muzeum Górnośląskiego przy ulicy Korfantego 34.

Wyniki – LINK

Pozostałe wiadomości

Zmarł Józef Larisch

admin

Zawaliła się kamienica przy ul. Korfantego 13 [Zdjęcia]

admin

Czarny PR czy rzeczywistość?

admin
Trwa wczytywanie....