14.4 C
Bytom
22 maja 2022
BytomOnline.pl – Bytomski portal informacyjny
Strona główna » Muzyka Od Środka: Tomasz Mucha Trio [Zdjęcia]
Dzielnice Fotoreportaze Śródmieście Wyróżnione

Muzyka Od Środka: Tomasz Mucha Trio [Zdjęcia]

Na program zespołu składają się w większości kompozycje skrzypka – Tomasza Muchy, inspirowane muzyką z  różnych stron świata, a także standardy jazzowe. Zestawienie artystów o różnych doświadczeniach muzycznych i oryginalne instrumentarium (skrzypce, kontrabas, perkusja) powoduje, że mamy do czynienia z jazzem o nowym, ciekawym obliczu.

W 2010 roku Tomasz Mucha wydał płytę pt. „Mulasta Trio„, z udziałem fińskiego basisty Lasse Lindgrena (ukazała się nakładem BCD Records). Zespół występował na kilku ważnych festiwalach jazzowych, m.in. na Warsaw Summer Jazz Days i festiwalu „Ednist” w Kijowie i w wielu liczących się klubach jazzowych w Polsce… Projekt pulsuje, żyje swoim życiem i ewoluuje. Podczas koncertu w Beceku Tomasz Mucha Trio prezentuje go, zapraszając do udziału w nim polskiego basistę Maxa Muchę i perkusistę Arka Skolika.

*Muzyka Od Środka to jeden z projektów muzycznych Beceku – cykl koncertów organizowanych na becekowej scenie, którą na tę szczególną muzyczną okoliczność staje się sceną kameralną, ba, klubową niemal. W ramach projektu występują znakomite zespoły reprezentujące różne gatunki muzyczne i wywodzące się z różnych krajów i tradycji muzycznych. Czy istnieje środek muzycznego świata? Środek muzyki? Kto wie? Może wszystkie różności, nurty, trendy mają jakiś wspólny rdzeń?

Pozostałe wiadomości

Napad na bank – policja poszukuje bandyty

admin

Teatromania 2011: Teatr Fuzja i jego „Dywidenda”

admin

Policyjna maskotka z wizytą w szpitalu

admin
Trwa wczytywanie....