-4.4 C
Bytom
8 grudnia 2021
BytomOnline.pl – Bytomski portal informacyjny
Strona główna » Muzyka Od Środka: Tomasz Mucha Trio [Zdjęcia]
Dzielnice Fotoreportaze Śródmieście Wyróżnione

Muzyka Od Środka: Tomasz Mucha Trio [Zdjęcia]

Na program zespołu składają się w większości kompozycje skrzypka – Tomasza Muchy, inspirowane muzyką z  różnych stron świata, a także standardy jazzowe. Zestawienie artystów o różnych doświadczeniach muzycznych i oryginalne instrumentarium (skrzypce, kontrabas, perkusja) powoduje, że mamy do czynienia z jazzem o nowym, ciekawym obliczu.

W 2010 roku Tomasz Mucha wydał płytę pt. „Mulasta Trio„, z udziałem fińskiego basisty Lasse Lindgrena (ukazała się nakładem BCD Records). Zespół występował na kilku ważnych festiwalach jazzowych, m.in. na Warsaw Summer Jazz Days i festiwalu „Ednist” w Kijowie i w wielu liczących się klubach jazzowych w Polsce… Projekt pulsuje, żyje swoim życiem i ewoluuje. Podczas koncertu w Beceku Tomasz Mucha Trio prezentuje go, zapraszając do udziału w nim polskiego basistę Maxa Muchę i perkusistę Arka Skolika.

*Muzyka Od Środka to jeden z projektów muzycznych Beceku – cykl koncertów organizowanych na becekowej scenie, którą na tę szczególną muzyczną okoliczność staje się sceną kameralną, ba, klubową niemal. W ramach projektu występują znakomite zespoły reprezentujące różne gatunki muzyczne i wywodzące się z różnych krajów i tradycji muzycznych. Czy istnieje środek muzycznego świata? Środek muzyki? Kto wie? Może wszystkie różności, nurty, trendy mają jakiś wspólny rdzeń?

Pozostałe wiadomości

XIII Bytomska Rowerowa Masa Krytyczna

admin

Sportowe Laury Bytomia 2011 wręczone

admin

Życzenia dla Górników

admin
Trwa wczytywanie....