4.3 C
Bytom
6 grudnia 2022
BytomOnline.pl – Bytomski portal informacyjny
Strona główna » [Muzyka] Dustin O’Halloran i Czortet Quartet [Zdjęcia]
Dzielnice Fotoreportaze Recenzje Śródmieście Wyróżnione

[Muzyka] Dustin O’Halloran i Czortet Quartet [Zdjęcia]

Pianino i kwartet smyczkowy. Dustin O’Halloran i Czortet Quartet. USA i Bytom. Piękno muzyki zaklęte dziś było w czterech ścianach sali koncertowej filii Muzeum Górnośląskiego.

Zaklęta magia pianina i umiejętności Dustina O`Hallorana oraz doskonałe zgranie kwartetu smyczkowego pozwoliło zaczarować słuchaczy tego niezwykłego koncertu. Co wyraża w swojej muzyce Dustin? Nostalgię płynącą zewsząd przeplataną z emocjonalnymi wzniesieniami poszczególnych rytmów. Jego muzyką można się delektować i łapać nutę za nutą. Filigranowość muzyczna tego wykonawcy pozwala zaznać chwil rozmysłu nad całym utworem.

Oczywiście nie można również nie wspomnieć o gościach specjalnych dzisiejszego występu -kwartet smyczkowy Czortet Quartet, złożony z uczniów bytomskiej Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej im. F. Chopina. Kwartet wykonał wraz z Dustinem większość przygotowanych na ten wieczór kompozycji, łącznie z najnowszymi, pochodzącymi z płyty Lumiere. Muzyka kwartetu doskonale współgrała z muzyką płynącą wolno z pianina.

Tak, to była niezwykła premiera w Bytomiu…

[youtube]UNG7G9l3H0c[/youtube]
Fragile N. 4- album ” Lumiere”

Pozostałe wiadomości

Potrąciła pieszą przy Zamenhofa

admin

Bądź EKO! [Zdjęcia]

admin

Wernisaż wystawy „Materia nieZŁOMnie piękna” [Zdjęcia]

admin
Trwa wczytywanie....

Domena bytomonline.pl oraz fanpage z 2700 fanów na sprzedaż! Oferty prosimy kierować na adres e-mail: [email protected]

X