2.8 C
Bytom
9 grudnia 2022
BytomOnline.pl – Bytomski portal informacyjny
Strona główna » Możesz pomóc poszkodowanym w wybuchu gazu
Śródmieście Wyróżnione

Możesz pomóc poszkodowanym w wybuchu gazu

W minioną sobotę Bytomiem wstrząsnęła tragedia – wybuch gazu przy ul. Katowickiej pochłonął 3 życia, 4 osoby zostały ranne ,w tym jedna bardzo ciężko. Nie wszystkie rodziny mogą wrócić do swoich domów z uwagi na zniszczenia, w związku z tym Stowarzyszenie Liga Kobiet Nieobojętnych, uruchomiło subkonto, na które można wpłacać pieniądze na rzecz poszkodowanych rodzin. 

Zebrane pieniądze zostaną przekazane przede wszystkim na remont mieszkań, które uległy zniszczeniu. Jak wiadomo, lokale w trzykondygnacyjnej kamienicy, uszkodzone są w różnym stopniu, począwszy od kompletnego zniszczenia lokalu, w którym doszło do wybuchu oraz sąsiadujących z nim mieszkań. 

Przypomnijmy, że poszkodowani mogą korzystać z pomocy psychologicznej, a 16 rodzin otrzymało już zasiłek celowy w wysokości 2 tys. zł. na zabezpieczenie podstawowych potrzeb życiowych wypłacony przez Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie. Taka tragedia mogła spotkać każdego z nas. Robimy wszystko, by osoby poszkodowane otrzymały niezbędne wsparcie – mówi prezydent Mariusz Wołosz. 

Stowarzyszenie Ligi Kobiet Nieobojętnych od wielu lat angażuje się w działalność charytatywną organizując konkretną pomoc dla osób będących w trudnej sytuacji życiowej. Wierzymy, że bytomianie także teraz nie pozostaną obojętni na los swoich sąsiadów. Liczy się każda złotówka – mówi Anna Kowolik, prezes stowarzyszenia LKN. 

Dane do przelewu

ING Bank Śląski 45 1050 1230 1000 0090 3078 4830 
Stowarzyszenie Liga Kobiet Nieobojętnych 
Plac Karin Stanek 1 41-902 Bytom 
Z dopiskiem: Pomoc dla poszkodowanych mieszkańców ul. Katowickiej.

Pozostałe wiadomości

Bytom: Zderzenie samochodu z jednośladem

admin

XIX Bytomska Rowerowa Masa Krytyczna [Zdjęcia]

admin

In memoriam: Fanaberia

admin
Trwa wczytywanie....

Domena bytomonline.pl oraz fanpage z 2700 fanów na sprzedaż! Oferty prosimy kierować na adres e-mail: [email protected]

X