6.6 C
Bytom
18 maja 2022
BytomOnline.pl – Bytomski portal informacyjny
Strona główna » Młodzież z Bytomia walczy o nowe oświetlenie dla swojej szkoły
Śródmieście Wyróżnione

Młodzież z Bytomia walczy o nowe oświetlenie dla swojej szkoły

Uczniowie Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 7 w Bytomiu biorą udział w ogólnopolskim projekcie edukacyjno-sportowym „Jasna szkoła – prosta sprawa!”, którego celem jest poprawa poziomu edukacji młodzieży na temat zdrowego trybu życia, zgodnego z zasadami zrównoważonego rozwoju. Młodzież, oprócz zdobywania wiedzy walczy także o nagrodę główną w konkursie, którą jest nowoczesne i energooszczędne oświetlenie sal lekcyjnych ufundowane przez firmę Philips.

Zadania konkursowe w ciekawy sposób poruszają zagadnienia dotyczące zdrowego trybu życia, który powiązany jest z ekologicznym spojrzeniem na naszą codzienność. Poszczególne zadania świetnie aktywizują uczniów i pozwalają na samodzielne wyciąganie wniosków. Świetny materiał także dla nauczyciela, który można wykorzysta
podczas realizacji lekcji o tematyce dotyczącej ochrony środowiska, prawidłowego odżywiania czy pozytywnego wpływu aktywności fizycznej na zdrowie człowieka – mówi opiekun projektu Anna Michalska

Pierwszym etapem projektu „Jasna szkoła – prosta sprawa!” jest konkurs wiedzy na temat zrównoważonego rozwoju (ekologia, profilaktyka zdrowotna, sposoby oszczędzania energii, zasady higieny, właściwa dieta i nawyki żywieniowe). Drugim etapem będzie, turniej piłkarski którego finały odbędą się już wiosną tego roku w Warszawie na stadionie Pepsi Arena, jednym z najnowocześniejszych obiektów piłkarskich w Polsce.

W projekcie biorą udział 124 gimnazja ze 110 miast w Polsce. Do 15 marca 2012 r. zgłoszone szkoły będą wykonywały zadania w ramach konkursu wiedzy (zajęcia teoretyczne i praktyczne pod nadzorem nauczyciela) oraz wypełnią internetowy test wiedzy. Na tej podstawie zostanie wyłonionych 16 finalistów. Wiosną 2012 r. rozegrają one finałowy turniej piłkarski, który wyłoni zwycięzców całego projektu.

Nagrodą główną konkursu jest nowoczesne i energooszczędne oświetlenie sal lekcyjnych, ufundowane przez firmę Philips, z okazji 90-lecia działalności firmy w Polsce. Zawodnicy wszystkich 16 drużyn rywalizujących w turnieju piłkarskim będą jednocześnie grali o zdobycie nagród, w postaci wymiany oświetlenia, dla swoich kolegów ze szkół, które w danym województwie zajęły kolejne miejsca w konkursie wiedzy. Przykładowo, dzięki wygranej w turnieju piłkarskim, 8 szkół z tego samego województwa, które zajęły kolejne miejsca w turnieju wiedzy również zyska możliwość wymiany oświetlenia ufundowanej przez Philips.

Głównym organizatorem projektu „Jasna szkoła – prosta sprawa!” jest firma Philips. Patronem merytorycznym projektu jest Centrum UNEP/GRID-Warszawa. Patronami honorowymi projektu są Ministerstwo Sportu i Turystyki oraz Przedstawicielstwo Komisji Europejskiej w Polsce. Partnerami projektu są także firma Pepsi Co. oraz Klub Piłkarski Legia Warszawa. Ambasadorem konkursu jest były reprezentant Polski w piłce nożnej, Mirosław Szymkowiak.

mat. organizatora

Pozostałe wiadomości

Basen? Owszem, ale w przyszłym roku

admin

Wpadł na „podwójnym gazie”

admin

Wypadek na skrzyżowaniu

admin
Trwa wczytywanie....