18.5 C
Bytom
16 maja 2022
BytomOnline.pl – Bytomski portal informacyjny
Strona główna » Mieszkania Wrocław
Publicystyka

Mieszkania Wrocław

Mieszkania Wrocław

Wrocław to jedno z najpiękniejszych polskich miast, a także jeden z głównych ośrodków akademickich i kulturalnych w kraju. Nie dziwi więc, że nawet w dobie ogólnokrajowego kryzysu na rynku nieruchomości deweloperzy rozpoczynają tu nowe inwestycje.

Nowe dzielnice

W 2012 roku w mieście rozpoczęto dwa projekty, których celem jest budowa dużych, w pełni niezależnych osiedli. Oba, według założenia dewelopera, mają stanowić integralne dzielnice miasta i zlokalizowane będą na nabrzeżu rzeki Odry.

Pierwsza z tych inwestycji to Promenada Wrocławska obejmować będzie budynki mieszkalne, w których w sumie powstanie około dwóch tysięcy mieszkań, a także liczne obiekty usługowe, handlowe, kulturalne, szkoły oraz hotele.

Podobnie zapowiada się drugi projekt – Olimpia Port. Na powierzchni 80 hektarów znajdą się budynki z pięcioma tysiącami mieszkań. Deweloper zapowiada również budowę mini ryneczku i kościoła.

Oba projekty wpisują się w popularny za granicą trend wykorzystywania terenów nadrzecznych. Wzdłuż brzegów Odry zlokalizowane zostaną promenady, przystanie dla łodzi i jachtów, a także liczne sklepy, restauracje i punkty rekreacyjne.

Soft lofty

Nowa papiernia to jeden z najbardziej interesujących projektów wrocławskich deweloperów. Inwestycja znajduje się w historycznym rejonie Wrocławia – Przedmieściu Oławskim. Tutaj, w miejscu XIX-wiecznej fabryki papieru, powstają nowoczesne apartamenty.  Osiedle projektowane było tak by jak najlepiej zachować wyjątkową atmosferę miejsca. Oryginalne detale ozdobne i architektoniczne nie zostaną usunięte, lecz odrestaurowane.

W Nowej Papierni powstaną 133 mieszkania, o wielkości od 35 do 100 metrów kwadratowych, a także kilka lokali usługowych. Wszystkie mieszkania mają posiadać balkon lub taras.

W podziemiach umiejscowiony zostanie garaż podziemny, a także komórki lokatorskie.

Osiedle Oławskie przez lata cieszyło się złą sławą. Mieszkańcy nazywali je „Trójkątem Bermudzkim, ze względu na wysoki poziom przestępczości. Sytuacja w rejonie znacząco zmieniła się jednak w ostatnich latach. Teraz, dzięki Nowej Papierni i dwóm innym inwestycjom, osiedle zyskuje całkiem nowe oblicze.

artykuł reklamowy

Pozostałe wiadomości

Ochroń swój dom przed złą pogodą

admin

Wypoczynek i rekreacja po ciężkiej sesji

admin

Wakacje z maluchem

admin
Trwa wczytywanie....