18.5 C
Bytom
16 maja 2022
BytomOnline.pl – Bytomski portal informacyjny
Strona główna » Miasto chce samochód, czy już może samolot?
Publicystyka Śródmieście Wyróżnione

Miasto chce samochód, czy już może samolot?

Damian Bartyla chyba zaczął ostatnio zazdrościć szejkowi Hamadowi bin Al Nahyan Hamdanowi jego modelu największego na świecie Jeepa,  ponieważ w miniony piątek na stronie Biuletynu Informacji Publicznej  ukazało się ogłoszenie o organizowanym przetargu na zakup samochodu osobowego.  Nie byłoby w tym nic nadzwyczajnego, gdyby nie określone wymagania techniczne pojazdu, które powodują uśmiech na twarzy.

Osoba rozpisująca wymagania co do pojazdu zrobiła mały błąd i tym samym miasto marzy sobie o samochodzie, który będzie miał:  minimum 40 metrów długości, 20 metrów
szerokości  i 14 metrów wysokości.  Należy jednak pochwalić związanie z historią i śpiącym lwem, ponieważ jednym z możliwych pojazdów, które spełniają wymagania jest ten, z lwem na masce.  Aczkolwiek Panie Prezydencie, nie można było od razu kupić Airbusa A320? Niewiele większy, ale za to odpada problem korków w mieście i dziur w asfalcie . Pewnie przy drobnej dopłacie można by zamówić alufelgi i skórzane wolanty. Haczyki w luku bagażowym będą już w standardzie.

fot: http://commons.wikimedia.org na licencji Creative Commons Attribution-Share Alike 3.0 Unported

siwz

Pozostałe wiadomości

Kradł gaz na „dętkę”

admin

List otwarty Piotra Koja do prezydenta Damiana Bartyli

admin

Mamy już dwa lata

admin
Trwa wczytywanie....