16.9 C
Bytom
7 października 2022
BytomOnline.pl – Bytomski portal informacyjny
Strona główna » Maskarada zawitała do Bytomia
Fotoreportaze Śródmieście Wyróżnione

Maskarada zawitała do Bytomia

Wilk i Czerwony Kapturek rozpoczęli 11. edycję Festiwalu Teatralnego dla Dzieci. Święto teatru dziecięcego jak co roku przyciągnęło do Beceku tłumy najmłodszych mieszkańców Bytomia i okolic.

Dziś na deskach Bytomskiego Centrum Kultury zobaczyliśmy klasyczne przedstawienie „Czerwony Kapturek”. Artyści Teatru Lalki, Maski i Aktora „Groteska” z Krakowa zaprezentowali swoją najnowszą interpretację arcydzieła według wersji Jana Brzechwy. Choć fabuła tej historii bywa fragmentami dość straszna, twórcom spektaklu udało się ją podać w zabawny sposób, przyciągający uwagę najmłodszych adeptów teatru.

Wraz z początkiem festiwalu otwarto wystawę strojów wypożyczonych z Teatru Dzieci Zagłębia w Będzinie. Kolorowe kostiumy fascynowały wszystkich zwiedzających. Wystawę można oglądać do 9 grudnia.

Festiwal Teatralny dla Dzieci „Maskarada” ma na celu zainteresowanie dzieci różnymi formami teatralnymi. Zapraszane są najlepsze polskie grupy artystyczne. Tegoroczne spotkanie z teatrem dla najmłodszych potrwa od 24 do 26 listopada. W programie są jeszcze: w poniedziałek 25 listopada o 8.30 – „Chłopcy z Placu Broni”, a o godzinie 10.30 –„Calineczka” w wykonaniu Aktorów Sceny Polskiej cieszyńskiego teatru. W ostatni dzień 26 listopada o 8.15 i 10.15 dzieci zobaczą „Doktora i jego zwierzęta”, a o 12.15 „Anię z Zielonego Wzgórza” w wykonaniu Narodowego Teatru Edukacji im. A. Mickiewicza.

Pozostałe wiadomości

Ewa Uryga i jej „Love Songs” [Zdjęcia + Wideo]

admin

Drogówka prowadzi akcje „PIESZY”

admin

Wypadek na skrzyżowaniu

admin
Trwa wczytywanie....