14.4 C
Bytom
22 maja 2022
BytomOnline.pl – Bytomski portal informacyjny
Strona główna » Maleją zapasy krwi
Fotoreportaze Wyróżnione

Maleją zapasy krwi

Wakacje to okres, kiedy w bankach krwi zazwyczaj brakuje tego cennego płynu, dlatego Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa apeluje: nie przechodźmy obojętnie obok placówek, gdzie można oddawać krew oraz ambulansów do jej poboru!

Na krew czekają m.in. pacjenci po urazach, wypadkach, biorcy przeszczepów szpiku, wątroby, chorzy na nowotwory, dzieci i noworodki. Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Katowicach zaopatruje w krew 125 szpitali i klinik województwa śląskiego. Odpowiednia,  stała rezerwa krwi to bezpieczeństwo wszystkich. Nigdy nie wiadomo, kto i kiedy będzie jej potrzebował.

Honorowym krwiodawcą może zostać osoba zdrowa, ważąca nie mniej niż 50 kg, w wieku od 18 do 65 lat, która zgłosi się na badanie z dowodem tożsamości. Przed oddaniem krwi należy zjeść lekki posiłek. Każdy krwiodawca może uzyskać bezpłatne wyniki swoich badań (oznaczenie grupy krwi, morfologię, badania wirusologiczne).

W Bytomiu krew można oddawać codziennie w Oddziale Terenowym przy Szpitalu Miejskim nr 1 przy ul. Żeromskiego 7 od 7.00 do 10.00, a w każdy pierwszy i trzeci czwartek miesiąca od 12.00 do 17.00 w specjalnym ambulansie na Rynku.

Pozostałe wiadomości

Bytom: Kontrabanda zatrzymana

admin

„Śmierć derwisza”,Acco Theatre Center. Zdjęcia ze spektaklu

admin

VII Parada Pojazdów Zabytkowych [Zdjęcia]

admin
Trwa wczytywanie....