4.3 C
Bytom
6 grudnia 2022
BytomOnline.pl – Bytomski portal informacyjny
Strona główna » „Lato w Mieście” sposobem na nudne wakacje w mieście?
Bobrek Karb Śródmieście

„Lato w Mieście” sposobem na nudne wakacje w mieście?

Dzieci, które zostają w wakacje w domu najczęściej spędzają całe dnie w domu nudząc się. Jednak w Bytomiu chcą temu zaradzić. Dlatego też miasto przygotowało dla młodzieży wiele ciekawych atrakcji pod nazwą „Lato w mieście 2010”.

Półkolonie to okazja, by atrakcyjnie spędzić wolny czas. Dzięki nim dzieci mają zapewnione nie tylko śniadania i obiady w placówkach organizujących, ale też wypady do kina, aquaparku, na basen czy nawet w Beskid Śląski. Nie zabraknie również twórczych zajęć plastycznych.

Dla dzieci lubiących letnie zwiedzanie przygotowane zostały miejskie wycieczki odkrywające uroki Bytomia, które będą odbywać się w ramach projektu „Bytom na 6”. Projekt ten promuje 6 tras turystycznych na terenie miasta. Akcja ta odbywać się będą w każdą sobotę od 10.00 do 12.00. Zbiórka przed Biurem Promocji Bytomia.

Dla młodych sportowców atrakcjami zajął się Ośrodek Sportu i Rekreacji w Bytomiu. Dzieci w ramach akcji „Otwarte Boiska” do dyspozycji mają wybrane boiska na terenie miasta, oczywiście mogą również ćwiczyć na „Hali na Skarpie”.

– Oprócz zajęć w ramach akcji „Otwarte Boiska”, do dyspozycji dzieci jest również „Hala na Skarpie” – od 10 do 14 doświadczony instruktor prowadzi zajęcia z dyscyplin tj. piłka nożna, ręczna, unihokej czy gimnastyka. Ponadto we wtorki, również od 10 do 14, dzieci mogą skorzystać ze ścianki wspinaczkowej w „Hali na Skarpie” – wyjaśnia  Piotr Jędrzejczyk z Zespołu Marketingu i Organizacji Imprez OSiR Bytom.

Dla dzieci z twórczym zacięciem z pomocną dłonią wychodzi Bytomskie Centrum Kultury. „Zmaluj COŚ” , bo tak nazywa się akcja , to warsztaty plastyczne prowadzone przez Karolinę Mokry, która jest magistrem sztuki. W ramach warsztatów młodzież w wieku 10-17 lat mają okazję poznać techniki podstaw rysunku i kompozycji, nauczyć się podstaw malarstwa, czy też zagłębić się w plener malarski i rysunkowy.

W drugiej połowie sierpnia na ulicach pojawi się również BeCeKoBUS. W tym roku będzie to żółty amerykański bus. A wraz z nim pojawi się masa zabawy. Warsztaty kuglarskie, bębniarskie, możliwość nauki tworzenia biżuterii i wiele wiele innych. W zeszłym roku niebieski „Ogórek” zgromadził sporą ilość dzieci. Jak będzie w tym roku? Zobaczymy.

Akcja „Lato w Mieście 2010” , to okazja na spędzenie aktywnie czasu, dla tych, którzy z różnych powodów nie mogą wyjechać nigdzie poza miasto.

Pozostałe wiadomości

Nietrzeźwy wpadł pod samochód

admin

19. rocznica śmierci Marka Sienickiego

admin

Koalicja zadecydowała – żegnamy bytomski Elektronik

admin
Trwa wczytywanie....

Domena bytomonline.pl oraz fanpage z 2700 fanów na sprzedaż! Oferty prosimy kierować na adres e-mail: [email protected]

X