Cyfrowa era monitoringu

, Cyfrowa era monitoringu

Dzisiaj oficjalnie oddano do użytku 7 zupełnie nowych kamer oraz 12 dostosowanych do pracy w systemie cyfrowym, które zastąpiły wysłużone urządzenia analogowe w liczącym 32 kamery systemu monitoringu wizyjnego Bytomia.
Dzisiaj w Komendzie Miejskiej Policji w Bytomiu prezydent miasta Piotr Koj oficjalnie przekazał urządzenia, które wzbogaciły funkcjonujące od 5 lat Centrum Monitoringu. Zajmująca się modernizacją systemu monitoringu wizyjnego miasta firma 3S Śląskie Sieci Światłowodowe dodała 7 nowych kamer cyfrowych, a także dostosowała 12 kamer analogowych do pracy w systemie cyfrowym. Centrum Monitoringu wyposażono również w dwa 50” monitory, mniejszy monitor LCD i obsługujące cały system komputery, które usprawniają system i ułatwiają pracę operatorom.
Nadzorujący pracę Centrum Monitoringu komendant miejski policji w Bytomiu podinsp. Zbigniew Klimus podkreślił to, jak bardzo „dodatkowe oczy” pomagają w utrzymaniu porządku w centrum miasta. Tylko w pierwszym kwartale tego roku, obsługujący system policjanci i strażnicy miejscy, zaobserwowali prawie 400 sytuacji wymagających interwencji funkcjonariuszy służb odpowiedzialnych za bezpieczeństwo mieszkańców.

KMP Bytom

Komentarze

komentarze/y

About Redakcja

Redakcja Portalu BytomOnline.pl. Wszelkie uwagi prosimy kierować na adres e-mail: [email protected]

View all posts by Redakcja →

Dodaj komentarz